Opičí král

Wu Čcheng-en

1 x kniha, vázaná, 158 stran, česky, čínsky + škraboška Opičího krále

Putování na Západ (Opičí král) líčí příběh o tom, jak opičák Sun Wu-kchung ochraňoval tangského mnicha Tripitaku při putování do Západního ráje pro posvátné sútry, jak překonali devětkrát devatero nebezpečenství a jak nakonec získali pravá svatá písma.

Autor románu Wu Cheng’en pocházel z období dynastie Ming a Opičí král, jenž vzešel zpod jeho štětce, je postavou důvěrně známou nejen každému Číňanovi. Koncem padesátých a počátkem šedesátých let český malíř Zdeněk Sklenář dal postavě Opičího krále zcela novou tvář.

Po pečlivém studiu a s přidáním svých osobních zážitků z Číny vytvořil Zdeněk Sklenář osmdesát černobílých ilustrací umístěných na začátku a na konci každé kapitoly, jakož i dvacet čtyři celostránkových barevných ilustrací. Prosté černobílé ilustrace sledují vývoj příběhu, zatímco barevné ilustrace jsou uměleckým převyprávěním textu knihy.

Dobrodružství Opičího krále a jeho přátel jsou populární u dětí i dospělých a byly zpracovány i ve filmových a televizních verzích. Světluška, Galerie Zdeněk Sklenář a Radioservis vám nyní tento nesmrtelný příběh nabízí i v podobě audioknihy namluvené na čtyřech discích předními českými herci.

Zakoupením tištěného románu i jednotlivých CD o Opičím královi přispějete do sbírky Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu na pomoc nevidomým dětem i dospělým.

Kniha vznikla reedicí ilustrací k Opičímu králi, které český malíř Zdeněk Sklenář vytvářel od konce 50. do počátku 60. let. Galerie Zdeněk Sklenář ji vydala u příležitosti světové výstavy EXPO 2010 v Šanghaji.

Cover

Rok vydání 2016
Distributor Radioservis
KódSVET51
ISBN 978-80-87430-99-6
Kniha
Cena: 320 Kč
FACEBOOK