Radio-album 10: Písně Karla Svobody a Jiřího Štaidla

Lady Carneval, Hey, hey Baby, Láska bláznivá, Pláču, pláču sůl, Lásko má, já stůňu, Do věží, Mistrál, Konec ptačích árií, Rio de Janeiro, Žiju rád. Seznam písní, které najdete v dalších notách v edici Radio-album. Vzpomínku na tuto tvůrčí dvojici napsal v předmluvě Karel Gott.

"O Karlu Svobodovi jsem vždycky mluvil a budu mluvit jako o jednom z mých pěti životních, doslova osudových kamarádů. Prostě opravdových přátel, jakých má člověk na rozdíl od stovek známých a kamarádíčků vždycky jenom pár. A to ještě musí mít velké štěstí. Mimochodem, jestliže jsem se zmínil o svých pěti životních kamarádech, pak rovněž tragicky zesnulý Jirka Štaidl do té pětice samozřejmě také patří...

...Skoro každý den mi někdo posílá nějaké noty, kazetu nebo cédéčko s nahrávkou jakési písně, kde autor něco notuje, nebo spíš odvypráví, a k tomu napíše dopis, že při psaní skladby myslel jen a jen na mne. Těžko se pak někomu vysvětluje, že ten mimořádný úspěch Karla Svobody, Jirky Štaidla a můj, tedy našeho trojúhelníku, vycházel především z onoho našeho upřímného a spontánního kamarádství. Prostě, jako bychom byli jeden člověk, s jednou hlavou, jedním názorem!"  

obsazení: A) pno, B) pno, solo part (in B, C, Es)
materiál: klavírní výtah, party
nakl.č.: R 175

Cover

Rok vydání 2009
Vydavatel Český rozhlas
Distributor Radioservis
KódR 175
Noty
Cena: 235 Kč
FACEBOOK