Věže, příběh 11. září

Jiří Boudník

11. září 2001. Den, který navždy změnil svět. Z největšího mrakodrapu v New Yorku je během pár hodin Ground Zero. Čte Pavel Batěk

Strhující a pravdivý příběh česko-amerického architekta, přímého účastníka pádu newyorských věží. Svou obětavostí a za použití odborných znalostí přispěl k záchraně mnoha lidských životů a urychlení odstraňování trosek WTC. Nahlédněte spolu s ním do zákulisí největší tragédie moderních dějin. Poznejte řadu technických detailů a lidských osudů, dávajících celému příběhu další rozměr.

Nahrávka z roku 2015 v režii Romana Štolpy.

Hudba: Raven

 

Jiří Boudník (1970)

architekt a spisovatel. Narodil se v Plzni. Jako sedmnáctiletý emigroval s matkou a sestrou do USA. Vystudoval architekturu na univerzitě Cooper Union v New Yorku.

11. září 2001 pracoval jako projekční inženýr na stavbě budovy Federálního soudu vedle Brooklynského mostu. Ihned po útocích se začal podílet na záchranářských pracích v prostoru Ground Zero. Svými 3D modely trosek WTC významně přispěl k záchraně mnoha lidských životů a zásadně usnadnil odstraňování následků teroristického útoku. Této jeho činnosti věnovala americká televizní společnost ABC News dokumentární pořad (ke zhlédnutí na http://www.youtube.com/watch?v=qk6wiUBdo0o).

Své zážitky a zkušenosti vtělil do této knižní prvotiny.

V roce 2013 vyšla jeho druhá kniha České ženy bez hranic.

V současnosti pracuje v Německu a žije v Plzni.

 

Pavel Batěk (1975)

herec, hudebník a zpěvák. Narodil se v Plzni. Vystudoval SPŠ elektrotechnickou, pracoval jako prodavač nebo jako dispečer dopravy. Na počátku své herecké dráhy působil v několika plzeňských neprofesionálních souborech, než byl v roce 2000 přijat ke studiu na DAMU. Během studií zaujal především rolí Pavla v autorské inscenaci Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima, za kterou byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz nominován na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon. Ve II. ročníku studia začal hostovat v Divadle na Vinohradech v Praze, kde se ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU stal členem souboru. Na vinohradských prknech se v roce 2009 představil v titulní roli Büchnerova dramatu Vojcek, která mu vynesla nominaci na Cenu Thálie. Mimo domovskou scénu hostoval i na Letních shakespearovských slavnostech, ve Švandově divadle, v Divadle v Dlouhé, v Ungeltu, v divadle U Valšů nebo v Divadle A. Dvořáka v Příbrami.

Na televizních obrazovkách se objevil v řadě seriálů - Redakce, Horákovi, Letiště, Ulice, Obchoďák, Světla pasáže, Ordinace v růžové zahradě a Kriminálka Anděl. Jeho největší filmovou příležitostí byla prozatím hlavní role ve snímku Zejtra napořád.

Společně s bratrem Petrem je členem hudební skupiny The End of Colours (The Doors Revival), kde vystupuje na postu zpěváka, stejně jako v projektu Salome, zaměřeném na úpravy písní Karla Kryla.

Od 1. srpna 2015 je Pavel Batěk členem činohry Národního divadla.

Cover
Délka 11 hod. 30 min. 00 sek.
Dostupné formáty 2 CDMP3
Ke stažení - MP3

Rok vydání 2015
Rok nahrávky 2015
Vydavatel Tebenas
Distributor Radioservis
KódTBN006-2
EAN 8594177770061
Ke stažení
Cena: 279  Kč
nebo
CDMP3 Počet nosičů: 2
Cena: 299 Kč
Klubová cena: 239 Kč

Přehled skladeb

1 Věže 1/75 02 min. 56 sek.
2 Věže 2/75 22 min. 06 sek.
3 Věže 3/75 18 min. 52 sek.
4 Věže 4/75 08 min. 18 sek.
5 Věže 5/75 12 min. 42 sek.
více
FACEBOOK