František Nepil: Střevíce z lýčí

"My to máme jednoduché. My víme odkud jsme vzešli, i kdyby Přemysl ty střevíce z lýčí schovati nedal, mezi námi není ani jediného, jehož předek, nebo prapředek by nepocházel z venkova. Jenž by nebyl buď chalupníkem, rolníkem či domkářem, anebo alespoň podruhem, děvečkou či čeledínem. Všem nám, kdo máme to štěstí i trápení, že žijeme u nás a že sem patříme, vykukuje sláma z bot?" Tak začíná své vyprávění v knize Střevíce z lýčí spisovatel František Nepil.
"My to máme jednoduché. My víme odkud jsme vzešli, i kdyby Přemysl ty střevíce z lýčí schovati nedal, mezi námi není ani jediného, jehož předek, nebo prapředek by nepocházel z venkova. Jenž by nebyl buď chalupníkem, rolníkem či domkářem, anebo alespoň podruhem, děvečkou či čeledínem. Všem nám, kdo máme to štěstí i trápení, že žijeme u nás a že sem patříme, vykukuje sláma z bot.?
Tak začíná své vyprávění v knize Střevíce z lýčí spisovatel František Nepil. Rozhlasová studiová nahrávka je delší a úplnější než předchozí ukázky z autorského čtení.
Poslechněte si Nepilovo vyprávění v autorově nezaměnitelném přednesu.
Cover
Délka 3 hod. 12 min. 24 sek.
Dostupné formáty Ke stažení - MP3

Rok vydání 2014
Rok nahrávky 2013
Distributor Radioservis
Ke stažení
Cena: 179  Kč

Přehled skladeb

1 Střevíce z lýčí (1/8) 17 min. 49 sek.
2 Střevíce z lýčí (2/8) 23 min. 46 sek.
3 Střevíce z lýčí (3/8) 22 min. 53 sek.
4 Střevíce z lýčí (4/8) 18 min. 18 sek.
5 Střevíce z lýčí (5/8) 27 min. 49 sek.
více
FACEBOOK