Laďka Kozderková: Navštivte varieté

Karel Vágner, Jan Vyčítal, Orchestr Karla Vágnera /Studiová skupina Karla Vágnera/, Milan Dvořák, Hana Čiháková, Vokální soubor Lubomíra Pánka, Orchestr Karla Vlacha, Jaroslav Malina, Miroslav Novák, Taneční orchestr Čs. rozhlasu v Praze, Vítězslav Nezval, Orchestr Karla Krautgartnera, Josef Vobruba, Jiří Aplt, Konstantin Agaparonovič Orbeljan, Orchestr Vladimíra Rašky, Zdeněk Petr, Ivo Fischer, Mlhoš Kafka, Oleg Zacepin, Josef Vítek, František Hais

Ladislava Kozderková, herečka a především česká muzikálová zpěvačka, někdy také přezdívaná jako "česká Barbra Streisandová" nebo "Lady Muzikál".

Její úspěšná kariéra je spojena především s Hudebním divadlem v Karlíně, kde vytvořila nezapomenutelné role - zejména černošku Queenie z muzikálu Loď komediantů, Dolly Leviovou v Hello, Dolly a také její poslední roli - Juditu Čuprovou ve Zvonokosech.

Tehdejší ředitel karlínského divadla Ladislav Županič o ní řekl: "Kdyby tehdy zažíval muzikál takový boom jako dnes, našel by v Laďce Kozderkové hvězdu první velikosti. A dovolím si i tvrdit, že kdyby se narodila jako Američanka a zpívala na Brodwayi, tak by o ní uslyšel celý svět. Bohužel se však narodila na špatném místě a ve špatné době."

Laďka Kozderková se nevěnovala jenom muzikálům. Spolupracovala s předními orchestry. např. s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, nebo s orchestry Karla Vágnera a Karla Vlacha. Výběr na tomto albu je z let 1967 až 1985.
Cover
Délka 35 min. 54 sek.
Dostupné formáty Ke stažení - MP3
Ke stažení - FLAC

Rok vydání 2014
Rok nahrávky 2015
Distributor Radioservis
Ke stažení
Cena: 99 109  Kč

Přehled skladeb

1 Vágner/Vyčítal: Máš štěstí, že jsi kocour 02 min. 54 sek.
15 20  Kč
2 Dvořák/Čiháková: Navštivte varieté 03 min. 19 sek.
15 20  Kč
3 Film pro pamětníky 02 min. 01 sek.
15 20  Kč
4 Nezval/Nezval: Habanera 02 min. 16 sek.
15 20  Kč
5 Nezval/Nezval: Krahulík 02 min. 11 sek.
15 20  Kč
více
FACEBOOK