Josef Laufer: Učitelka plavání

Chuck Berry, Taneční orchestr Čs. rozhlasu v Praze, Felix Slováček, Alex Harvey, Josef Vejvoda, Vladimír Rukavička, Rudolf Liška, Orchestr Václava Hybše, Petr Hannig, Jiří Aplt, Josef Vobruba, Petr Hapka, Zdeněk Rytíř, Ostravský rozhlasový orchestr, Skupina Bohuslava Myslíka, Vlastimil Hála, Ivo Fischer

Nahrávky písní Josefa Laufera na tomto albu vznikly v letech 1972 až 1983 za doprovodu orchestru Václava Hybše, Ostravského tanečního orchestru, Skupiny Bohuslava Myslíka a Tanečního orchestru Československého rozhlasu.

Josef Laufer, zpěvák, textař, herec, moderátor, scenárista, režisér a tlumočník.

Narodil se v srpnu 1939 ve francouzském Sables d'Olonne. Maminka Španělka, otec český lékař. Původně jeho celé jméno bylo Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer. Své dětství prožil v Anglii, kde jeho otec působil jako vojenský lékař u RAF. Do Československa se všichni vrátili až v roce 1947.

Jeho umělecké začátky jsou spojeny s Divadlem ABC, kde hostoval hned po vojně. Na konci 60. let také spolupracoval s divadlem Semafor, vystudoval DAMU. Od té doby začal pravidelně vystupovat v různých muzikálech, vyučovat pantomimu na taneční konzervatoři. Zahrál si či zazpíval i v několika filmech, koncertoval také s vlastní skupinou Golem.

V celé své profesionální kariéře úspěšně využívá své jazykové znalosti. Hovoří plynně anglicky, španělsky a německy. Působí často jako scenárista a televizní režisér v zahraničních televizích. Spolupracoval také s Československou televizí i s Československým rozhlasem.
Cover
Délka 34 min. 19 sek.
Dostupné formáty Ke stažení - MP3
Ke stažení - FLAC

Rok vydání 2016
Rok nahrávky 2016
Distributor Radioservis
Ke stažení
Cena: 99 119  Kč

Přehled skladeb

1 Chuck Berry/Josef Laufer: Dívka z polesí 02 min. 48 sek.
15 20  Kč
2 Alex Harvey/Josef Laufer: Důvěrně známý 03 min. 15 sek.
15 20  Kč
3 Josef Vejvoda/Josef Laufer: Amálka a lokálka 02 min. 34 sek.
15 20  Kč
4 Vladimír Rukavička/Rudolf Liška: Učitelka plavání 02 min. 20 sek.
15 20  Kč
5 Petr Hannig/Jiří Aplt: Chci se vrátit 02 min. 08 sek.
15 20  Kč
více
FACEBOOK