Kniha Rytířské pohádky a tajemství starých alchymistů
Rok vydání
2016
Vydavatel
Radioservis
Distributor
Radioservis a.s.
ISBN
978-80-87530-71-9
EAN
9788087530719
Autor literární

Rytířské pohádky a tajemství starých alchymistů

Rytířské pohádky a tajemství starých alchymistů

Pohádkové příběhy o přátelství, cti a odvaze

Ilustrace Barka Zichová

Hrdiny seriálu Dagmar Langové Rytířské pohádky, který vznikl pro rozhlasového Hajaju, jsou chudí rytíři Lukáš a Richard, chlapíci neoplývající majetkem, zato dobrotou, nezištností a otevřeným srdcem. V první části putují různými královstvími, kde je čekají nejrozličnější úkoly – třeba ten, jak zbavit království „zlého“ draka, z kterého se nakonec vyklube lstivá past, nebo jak zvítězit nad nepoctivostí, která je k neporažení.

V druhém oddílu knihy se utkává rytíř František s časem. Také on během svých setkání s touto zvláštní postavou, která lidem nesmiřitelně ukrajuje vteřiny, minuty a roky života, pochopí, že nad časem nelze zvítězit a nic v životě nelze zastavit ani urychlit.

Ani ve třetí části – Tajemství starých alchymistů – není řeč o bohatství, penězích, hroudách zlata. Vždyť to, co se třpytí, je zlaté zdraví, zlatá voda, zlatá svoboda, zlatý život… Tedy hodnoty, které zlatem nevyvážíme.

Pohádkové příběhy Dagmar Langové ocení školáci, kteří se právě naučili číst (jim přizpůsobil vydavatel velikost písma) i rodiče, kteří je budou předčítat svým dětem. Zejména ti ocení nevtíravou jemnou formu, jíž autorka dětem přibližuje hodnoty, jako jsou přátelství, čest, poctivost, odvaha…

149 Kč
Rok vydání
2016
Vydavatel
Radioservis
Distributor
Radioservis a.s.
ISBN
978-80-87530-71-9
EAN
9788087530719
Autor literární