Kniha Petr Prokop Siostrzonek: Osudy
  • Akce
Rok vydání
2018
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
ISBN
978-80-87530-89-4
EAN
9788087530894

Petr Prokop Siostrzonek: Osudy

Petr Prokop Siostrzonek: Osudy

Narodil se do doby, v níž měly u nás být řeholní řády s jejich mnohasetletým duchovním posláním vymazány ze života i z paměti. Co mladého muže Petra, úspěšného studenta českotěšínského gymnázia, vedlo k rozhodnutí této svévoli čelit, zasvětit svůj život kněžskému poslání a tajně vstoupit do pronásledovaného benediktinského řádu? Po sametové revoluci přišel s několika stovkami korun v kapse do zchátralého Břevnova, který dnes vzkvétá po všech stránkách. Vzkvétá nejen Břevnov, ale také benediktinský Broumov.

Osudy převora břevnovského kláštera Petra Prokopa Siostrzonka, na jejichž základě vznikla knižní podoba cyklu vysílaného Českým rozhlasem Vltava, vypovídají o síle víry a touhy, o smyslu života v pospolitosti. 

Nečekaně se stáváme svědky jedinečné dějiné události - v listopadu 2017 byl Prokop Siostrzonek zvolen 61. opatem - 2. arciopatem břevnovského kláštera.

 „Rodičům jsem vděčný i za to, že mě nikdy nenutili chodit do kostela z povinnosti. Ukázali mi hlavně svým životem, svým postojem, co pro ně víra znamená. Že není něčím, co oni prosazují slovy, ale spíše činy. Když jsem se později v dospívání dostal k mnišskému životu a vůbec k celé tradici mnišské a benediktinské, velmi se mi zalíbil výrok jednoho z mnichů: „Naše bohatství není to, co vyděláme, ale to, co jsme schopni ušetřit. Naším pokrmem není to, co sníme, ale co jsme schopni strávit. A naší vírou není to, co vyznáváme pro svoje potěšení, ale co jsme schopni naplnit ve svém životě.“ 

Dodatečně jsem si uvědomil, jak se tato moudrost plně odrážela v životě mých rodičů, a že mě nenápadně vedli k tomu, aby víra byla přirozenou součástí mého života. Že o ní nemusím ani příliš mluvit, ale spíše jí žít a prostě v ní být.“

 

249 Kč
199 Kč
Rok vydání
2018
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
ISBN
978-80-87530-89-4
EAN
9788087530894