Kniha Jiří Hošek: Jiná Británie
  • Akce
Rok vydání
2018
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
ISBN
978-80-87530-94-8
EAN
9788087530948

Jiří Hošek: Jiná Británie

Jiří Hošek: Jiná Británie

Jiná Británie bývalého zpravodaje Českého rozhlasu – Jiřího Hoška, není ani turistický bedekr, ani učebnice politologie. Přibližuje obrovské sociální rozdíly, napětí mezi Anglií a Skotskem a soužití lidí různé barvy pleti a vyznání. Nabízí zajímavou sondu do britské společnosti i prostřednictvím krajanů fotbalového brankáře Petra Čecha nebo legendární lady Remoska – Mileny Grenfell-Bainesové

 “Kdybyste zůstali v Evropské unii, bylo pro všechny o tolik jednodušší,” vyslechla si současná britská premiérka Theresa Mayová v únoru 2018 od hlavního organizátora Mnichovské bezpečnostní konference. Ten narážel na nečekané rozhodnutí obyvatel Velké Británie z června 2016 spojit budoucnost Británie s brexitem, tedy odchodem země z Evropské unie. I díky této zásadní historické události prudce stoupnul zájem české veřejnosti o tuto zemi. Ta je v očích mnoha Čechů stále „idylicky“ vnímána coby země Beatles, Bitvy o Británii, královské rodiny a Winstona Churchilla. Jenže současná realita je této vizi na hony vzdálená. I proto se Jiří Hošek svoji knihu rozhodl nazvat “Jiná Británie.” Spojené království je podle něj ale “jiné” i v tom, že Británie intenzivně hledá svou identitu, a brexit je vlastně jedním z „ventilů“ této snahy. „Většina lidí při podpoře brexitu nemyslela na peníze z EU nebo celkově na ekonomiku. Měli strach z imigrace a znělo jim v uších prázdné heslo: „Chceme zpátky svoji zemi,“ říká v knize šéf cornwallské regionální správy John Pollard, který po plebiscitu s kolegy v domovském hrabství rychle založil pracovní skupinu Odolnost proti dopadům brexitu.

Dnes šéfkomentátor Seznam Zprávy a dlouholetý zpravodaj Českého rozhlasu Jiří Hošek prožil v této měnící se Británii více než 5 let. Celou zemi procestoval křížem krážem. Setkával se s politiky, novináři, dělníky, rybáři, nezaměstnanými i bezdomovci. Hlavně na základě silných lidských příběhů se úspěšně pokouší českému čtenáři současného ducha Spojeného království zachytit.

349 Kč
244 Kč
Rok vydání
2018
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
ISBN
978-80-87530-94-8
EAN
9788087530948