Kniha Žirafa na pondělí, Ze zápisníku ředitele zoo
  • Akce
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9788087530405
Katalogové číslo
978-80-87530-40-5
Interpret

Žirafa na pondělí, Ze zápisníku ředitele zoo

Žirafa na pondělí, Ze zápisníku ředitele zoo

Neobyčejná setkání se zvířaty i s lidmi, všední i výjimečné dění v zoo, výpravy do vzdálených zemí i nové pohledy na známá místa – to všechno obsahuje další výbor sloupků ředitele pražské zoo. Seznámíte se v něm nejen s žirafami, ale také se slony, gorilami, velemloky – anebo s veležížalami. Vydáte se do Mongolska a Kamerunu, stejně jako do zázemí a dokonce i podzemí zoologické zahrady. A dotknete se osudů lidí, kteří své životy spojili s poznáváním zvířat a s budováním naší nejvýznamnější zoo. Váz., formát 110 x 205 mm, počet stran 240 + 36 stran barevná fotopříloha

Víc než čtyři a půl roku píši týden co týden jeden článek. I když je nepočítám, mělo by jich za tu dobu být nějakých dvě stě čtyřicet. Rozumí se publikovaných. Některé jsem nezveřejnil. To když si je přečetla moje žena a řekla o nich, že jsou pumprdentlich.
Hrozné slovo.
„Jak pumprdentlich?“ ptal jsem u každého takhle odmítnutého textu.
„Prostě pumprdentlich,“ dozvídal jsem se většinou. „Já bych to nikam nedávala.“
Netuším, jaký je pravý původ a význam slova pumprdentlich. Ve stejnojmenné povídce Oty Pavla tak tatínek označil sice pěkného, avšak jen pětikilového sumce. Články, které pumprdentlich nebyly a objevily se v novinách, jsem ještě přebral. Necelá stovka se jich dostala do knížky, která pod názvem Bobky od Bobka vyšla před dvěma lety. Další várku, opět notně přebranou, najdete v tomto svazku. Jeho poněkud usedlejší název odkazuje jednak k tomu, že své články píši do pondělního vydání pražské a středočeských mutací Deníků vydavatelství Vltava-Labe-Press (a občas i jina), jednak ke skutečnosti, že se v tomto výboru až překvapivě často objevují žirafy. Dokonce ještě častěji než gorily.
Rád bych doufal, že jak název, tak především obsah této knížky neohodnotíte slovem pumprdentlich. Tedy – slovy Oty Pavla –, že je to „asi jako když jde krásná dáma v plesových šatech anebo v báječném kožichu, všichni přihlížející jsou paf, a ona přitom šlápne do hovna“.
Miroslav Bobek

149 Kč
104 Kč
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9788087530405
Katalogové číslo
978-80-87530-40-5
Interpret