Kniha Jan Jiráň – Robert Rytina: Nebojte se opery
Rok vydání
2021
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
ISBN
978-80-88286-28-8
EAN
9788088286288

Jan Jiráň – Robert Rytina: Nebojte se opery

Jan Jiráň – Robert Rytina: Nebojte se opery

Publikace Nebojte se opery obsahuje dvanáct příběhů, vycházejících z libret slavných oper (Prodaná nevěsta, Rusalka, Carmen, Kouzelná flétna, Lazebník sevillský, Nápoj lásky, La traviata, Turandot, Don Giovanni, Jakobín, Její pastorkyňa, Porgy a Bess) ve zpracování herce, hudebníka, dramatika a režiséra Jana Jiráně. Ten opery už dříve zdramatizoval a se známými českými herci natočil CD projekt Nebojte se klasiky!, který zaznamenal značný posluchačský ohlas, na který by měla publikace navázat.

Příběhy doplní faktografie, biografie, zajímavosti a fotografie, které připraví dramaturg a grafik uvedeného nahrávacího projektu Robert Rytina. Vznikne tak bohatě ilustrovaná publikace, která ke každému opernímu titulu přinese maximum informací atraktivní formou.

Tak jako v případě CD projektu je publikace určena širokému spektru zájemců: od zvídavých dětí přes žáky a studenty základních uměleckých škol (ti používají CD Nebojte se klasiky! často jakou učební pomůcku) až po dospělé čtenáře, kteří se chtějí zábavnou cestou vzdělat v operní problematice a příbězích slavných operních titulů.

Kniha Nebojte se opery má šanci svou formou i obsahem na knižním trhu zaujmout, protože kromě klasických operních průvodců, určených primárně dospělým čtenářům, a jednoho či dvou knižních titulů, které aspirovaly na to vzdělat o opeře dětské čtenáře, zde publikace rodinného charakteru s touto tematikou zcela chybí. Autoři také počítají s různou formou podpory a podílu na propagaci ze strany českých operních divadel, koncertních agentur a jednotlivých známých operních pěvců a dalších osobností.

 

310 Kč
Rok vydání
2021
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
ISBN
978-80-88286-28-8
EAN
9788088286288