Kniha František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny + Jak se hladí duše
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8590236011236
Autor literární

František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny + Jak se hladí duše

František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny + Jak se hladí duše

Balíček knih  František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárnyJak se hladí duše

František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny
Když jsem přepisoval staré a neupravené záznamy ze stovek setkání s Luďkem Munzarem v modřanské cukrárně, ožívala přede mnou každá chvíle, která se díky tomu narodila, společné besedy, výlety a autogramiády.
Tahle knížka není ani stínkem, jak Luděk rád říkával, nepostihne ten krásný kus života, který jsme prožili spolu. Už vůbec to není životopis, jen pokorné poděkování. Je to vlastně dialog, který by chtěl ukázat zázemí, ze kterého vznikaly naše společné pořady, které mnoho let vysílal Český rozhlas. Povídání o životě, nejen tom hereckém, o lidech a věcech známých i neznámých. Zdaleka tu není všechno, co bych měl a chtěl povědět. Je to vlastně děkovačka, závěrečná úklona po skončeném představení.
František Novotný
 

František Novotný: Jak se hladí duše
František Novotný oslovuje posluchače Českého rozhlasu po mnoho let jako moderátor i autor literárních a publicistických pořadů (v poslední době například Nedělní dobré ráno nebo Okouzleni slovem). Uplatňuje v nich své poetické vidění světa, které i ty nejobyčejnější zážitky všedního dne promění ve svátek. Oceňují to nejen posluchači, ale také čtenáři. Jeho sbírky veršů se prodávají v mnohatisícových nákladech, což je v tomto žánru naprosto mimořádné.

Nová sbírka Jak se hladí duše dostala název podle pořadu, který autor uváděl v Klementinu a v Divadle U Valšů. Soustřeďuje výběr básní a drobných esejistických textů, které je možno charakterizovat jako lyrické miniatury, tematicky vycházející z těch nejběžnějších situací a zážitků. Mnohé z nich nesou ve svém názvu slovo „chvála“: Chvála srpnových snů, Chvála otázek, Chvála trampot, Chvála venkovských hospůdek, Chvála letních mostů, Chvála štrůdlu, Chvála jesliček… A k tomu lze přidat ještě jednu chválu – české řeči, s níž autor zachází s úctou a respektem. Projevuje se zde bezpochyby jeho celoživotní rozhlasová zkušenost. Mimořádnost sbírky podtrhuje skutečnost, že ji svými ilustracemi ozdobil světově uznávaný výtvarník Jiří Anderle.
František Novotný představuje svou novou sbírku Jak se hladí duše. Podívejte se na krátké video zde >>


Srdečně Vás zveme na křest knihy Františka Novotného OKOUZLENÍ SLOVEM ANEB HOŘKOSLADKÉ Z CUKRÁRNY, v úterý 8. 11. 2022 od 16 hodin, Radiocafé, Vonohradská 12, Praha 2.
Moderuje Jiří Holoubek a knihu pokřtí Bára Munzarová.
400 Kč
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8590236011236
Autor literární