Kniha František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny + Básničky na tři slova
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8590236011335
Autor literární

František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny + Básničky na tři slova

František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny + Básničky na tři slova

Balíček knih František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké cukrárny a Básničky na tři slova

František Novotný: Okouzlení slovem aneb Hořkosladké z cukrárny
Když jsem přepisoval staré a neupravené záznamy ze stovek setkání s Luďkem Munzarem v modřanské cukrárně, ožívala přede mnou každá chvíle, která se díky tomu narodila, společné besedy, výlety a autogramiády.
Tahle knížka není ani stínkem, jak Luděk rád říkával, nepostihne ten krásný kus života, který jsme prožili spolu. Už vůbec to není životopis, jen pokorné poděkování. Je to vlastně dialog, který by chtěl ukázat zázemí, ze kterého vznikaly naše společné pořady, které mnoho let vysílal Český rozhlas. Povídání o životě, nejen tom hereckém, o lidech a věcech známých i neznámých. Zdaleka tu není všechno, co bych měl a chtěl povědět. Je to vlastně děkovačka, závěrečná úklona po skončeném představení.
František Novotný

František Novotný: Básničky na tři slova
Nová knížka Františka Novotného obsahuje unikátní soubor básní, které vznikaly jako improvizace na slova zadaná z hlediště při koncertech Spirituál kvintetu. Improvizace je svébytná umělecká disciplína, do které v jisté míře vstupuje náhoda. Důležitá je zkušenost, obraznost, a hlavně ochota hrát si – se slovy, s rytmem, s významy, s očekáváním publika, s časem, který se měří na takty jedné nebo dvou písniček. Básně v této knize jsou záznamem momentální nálady, situace, ale zároveň uchovávají to, co Františku Novotnému zajišťuje nebývale početný okruh čtenářů: čistotu básnické řeči i pohledu na svět, srozumitelnost, přístupnost – a humor. Knihu kongeniálně dotvářejí ilustrace Jiřího Slívy.

Srdečně Vás zveme na křest knihy Františka Novotného OKOUZLENÍ SLOVEM ANEB HOŘKOSLADKÉ Z CUKRÁRNY, v úterý 8. 11. 2022 od 16 hodin, Radiocafé, Vonohradská 12, Praha 2.
Moderuje Jiří Holoubek a knihu pokřtí Bára Munzarová.

350 Kč
Vydavatel
Radioservis a.s.
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8590236011335
Autor literární