Hudba Nivnička: Můj milý
Rok vydání
2020
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8595026678927
Katalogové číslo
pp

Nivnička: Můj milý

Nivnička: Můj milý

"Deskou MŮJ MILÝ se nesou lidové písně obce Nivnice a několika okolních vesnic z Bílých Karpat. Nivničku doprovází kamarádi z vynikajících lidových muzik. Děkujeme jim, že přijali pozvání a nezištně ženám zahráli. Chceme zde upozornit na několik výborných ženských sólových hlasů, které tu zní.
V písních na první desce Nivničky Mladé vzpomínky (2004) a nyní na Můj milý (2020), se jasně zrcadlí náš vztah k lidové písni a poezii místa, do kterého jsme se narodili. Pro Nivničku je typické silné propojení osobního a uměleckého života. Výběr písní tak odráží posledních šestnáct let našich životů.
Zpěvačky se vdávaly, rodily děti a jsou naplněny láskou a životní energií. Není divu, že nazpívaly mnoho a mnoho tužebných a milostných písní. Právě tyto písně tvoří převážnou část desky, která nese podtitul MŮJ MILÝ A JÁ. Bohužel došlo i na rozchody, nemoci a odchody na věčnost. Proto konec desky plní táhlé písně. Každý den nám pomáhají vyrovnávat se se ztrátou, bolestí, samotou a smutkem. Jsou to pro nás klenoty a čekají na poslech v části nazvané ODEŠÉL NĚ MILÝ. Ženský sboreček Nivnička zde nechce jen předvést píseň z nádherné krajiny Komenského jako hodnou úcty a obdivu. Chce do ní posluchače ponořit mladýma ženskýma rukama a požádat ho, aby se na chvíli uvolnil, ztišil a v beztíži se nechal unášet nad nádhernými hlubinami plných citů našich předků.

Tracklist:
1. Dajte Ňa, Mamičko
2. Nátoničko
3. Gašparova Stěna
4. Vandrovali Hudci
5. Čekala Sem
6. V Širém Poli
7. Čí To Pachola
8. Stojí Šohaj
9. Chodila Anička
10. Prodala Rubáč
11. Studená Rosa Padá
12. Červená Růžička
13. Z Po Hrázi Jede
Odešél Ně Milý
14. To Moje Srdénko
15. Odešél Ně Milý
16. Z Hory Slunko Hřeje
17. Kedy,Šohajko
18. Zasvjeť Mi Měsíčku
19. Už Sa Vyrovnaly
249 Kč
Rok vydání
2020
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8595026678927
Katalogové číslo
pp