Hudba Karolína Kamberská: Říkadla a křikadla
Rok vydání
2011
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8595026649729
Katalogové číslo
pp
Interpret zpěvu

Karolína Kamberská: Říkadla a křikadla

Karolína Kamberská: Říkadla a křikadla

I my dospělí jsme jen takové přerostlé děti.

Nová deska písničkářky Karolíny Kamberské, bývalé poloviny a autorky všech písní dvojice Sestry Steinovy, je zaměřena na jiné publikum než její loňský sólový debut Hořkosladce. I když – tak zcela jiné nebude... „Je to sice deska písniček pro děti, ale při jejich psaní jsem myslela i na rodiče. Je tam spousta vtípků určených jen pro ně, protože tuším že si budou muset desku mnohokrát vyslechnout. Děti přece milují reprízy až do omrzení." Album se jmenuje Říkadla a křikadla a je neučesané stejně jako jeho adresáti. Patnáct písní a jeden bonus obsahuje především velkou dávku vtipné dětské poezie, kterou podtrhuje souznění tří zkušených muzikantů.

Novinka Karolíny Kamberské svojí hravostí určitě uspokojí jak děti tak i dříve narozené, kteří se nebojí popustit uzdu fantazii. Inspiraci písničkářka našla při pozorování svého třetího dítěte, syna Matouše. Oslovila ji přirozenost, s jakou dnešní malé děti zahrnují do svého pohádkově-fantazijního světa moderní prvky. A tak se v písničkách vyskytují ježibaby i mobily, skřítkové i pračky, pejskové i letenky. „Naše generace jako by se pořád bála, jestli jsme už nezašli moc daleko za ztracený ráj našich předků. Baví mě sledovat, jak ta nová už tímhle strachem není zatížená a přesto žije veselý, spokojený život."

Z dětských písniček Karolíny Kamberské se neztratila ironie a provokativnost, kterou znají posluchači jejích písní pro dospělé. Na desce najdete rozjívené divoké písně, i něžnou ukolébavku či oslavu jara.

Koncept „rodinné desky" je poznat i ze sestavy spolupracovníků, kterou Kamberská s nadsázkou označuje za „rodinný podnik". Obal namalovala malířka Tereza Říčanová ve spolupráci se svou dcerkou Johankou Říčanovou, grafickou podobu mu dal autor ceněných knížek pro děti Petr Šmalec. Odvázané sbory zpívá „dívčí punkový sbor" Čilé papričky, který tvoří Karolínina dcera Sára Kamberská spolu s Rozálií a Kateřinou Ponocnými – dcerami multiinstrumentalisty Honzy Ponocného, v jehož studiu deska vznikla. Právě Ponocný nahrál většinu kytar a baskytar, s perkusemi se přidal další dlouholetý spolupracovník Kamberské David Landštof.

 

Skladby:

01. Strašidýlko plašidýlko
02. Jaro!
03. Babucha
04. Víla topmodelka
05. Tichošlápek
06. Nepolapitelná
07. Strašná píseň o myši
08. Kytarista
09. Až já budu velká
10. Otesánek
11. Utíká mi míč
12. Skřítek koupelníček
13. Rozcvička
14. Spinkej
15. V obilí
16. Naděje


Poslední kus skladem.

149 Kč
Rok vydání
2011
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8595026649729
Katalogové číslo
pp
Interpret zpěvu