Noty Arr. Václav Hybš: Raindrops Keep Fallin' On My Head
Rok vydání
2017
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660614044
Katalogové číslo
R 371

Arr. Václav Hybš: Raindrops Keep Fallin' On My Head

Arr. Václav Hybš: Raindrops Keep Fallin' On My Head

Aranžér, dirigent a trumpetista Václav Hybš absolvoval Státní konzervatoř v Praze v roce 1955. Začínal jako hráč na trubku v orchestru Zdeňka Bartáka, hrál i v orchestru Ladislava Bezubky, v cirkusu Praga, v Poděbradském lázeňském orchestru nebo ve Varieté Alhambra.

Byl zakládajícím členem Tanečního orchestru Československého rozhlasu, kde hrál pod vedením Karla Krautgartnera s řadou dalších skvělých jazzových hudebníků, jako byli např. Kamil Hála, Luděk Hulan, Ivan Dominák nebo Pavel Vitoch. Již od padesátých let aranžoval pro různé orchestry, postupně začal budovat vlastní těleso a v průběhu let 1962–64 vznikl v divadle Rokoko samostatný Orchestr Václava Hybše.  

Od té doby aranžuje Václav Hybš všechny skladby pro svůj orchestr i pro zpěváky, které doprovází. Orchestr vystupuje na scéně populární hudby přes padesát let, stálou spolupráci navázal s televizí i rozhlasem. Natočil řadu nahrávek vydaných na LP a CD, spolupracoval s řadou českých populárních zpěváků a zpěvaček.  

"Vážení kolegové,ve spolupráci s hudebním nakladatelstvím Českého rozhlasu jsem se rozhodl vydávat notový materiál pro potřeby big bandů. Noty, které jste si zakoupili, jsou tytéž, z kterých hraje můj orchestr při různých společenských akcích, tanečních zábavách, plesech apod. již mnoho let. Možná se Vám budou mé úpravy skladeb zdát velmi lehké a snadno hratelné. Mým záměrem bylo, aby byly dostupné jak profesionálům, tak amatérům. Členové big bandů se také často mění a zaskakují za sebe a je třeba, aby byli schopni své party ihned zahrát.
Děkuji Českému rozhlasu za skvělou spolupráci při vydávání tohoto notového materiálu a přeji Vám i Vašim posluchačům nevšední zážitek a radost z hudby, kterou jistě provozujete nejen pro své potěšení. Doufám, že si hudbu užijete tak jako já se svou kapelou na vlastních koncertech.
Srdečně Vás zdraví a přeje hodně úspěchů
Váš Václav Hybš" 

obsazení: A sax 1, A sax 2, T sax 1, T sax 2, Bar sax, trp 1, trp 2, trp 3, trp 4, trb 1, trb 2, trb 3, trb 4, pfte, guit, guit b, drums
materiál: partitura, party
nakl. č.: R 371

176 Kč
Rok vydání
2017
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660614044
Katalogové číslo
R 371