Noty Václav Trojan: Concertino per tromba ed orchestra
Rok vydání
2004
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660613658
Katalogové číslo
R 057
Interpret

Václav Trojan: Concertino per tromba ed orchestra

Václav Trojan: Concertino per tromba ed orchestra

Hudbu Václava Trojana lze stylově řadit mezi folklórní linii tvorby Bohuslava Martinů a neoklasicistní dílo Iši Krejčího, často bývá označován za tradicionalistu. Jedním z důvodů této stylové orientace byla určitě i snaha o širší užití jeho tvorby a v důsledku převaha hudby scénické a filmové. Byl vlastně jedním z prvních českých skladatelů, kteří začali spolupracovat s filmem a rozhlasem. Navíc byl skvělým znalcem nástrojů a precizním instrumentátorem, jeho přednosti uznávali i příznivci avantgardního myšlení.

Skladba Concertino per tromba nabízí sólistovi možnost ukázat všechny přednosti jeho nástroje, posluchači pak nenáročný, ale příjemný oddech při poslechu této hudby. Václav Trojan dokončil komponování této dvanáctiminutové skladby 23. ledna 1977. Bylo to v roce, ve kterém oslavil své sedmdesáté narozeniny. 

Concertino vzniklo na objednávku mezinárodní soutěže Pražské jaro a bylo zařazeno jako povinná skladba. Oficiálně lze za premiéru považovat koncert vítězů soutěže Pražského jara 15. května 1978, na němž tuto skladbu přednesl Vladimír Rejlek za doprovodu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK řízeného Josefem Hrnčířem.

obsazení: trp solo, 2fl, ob, cor ingl, 2cl, 2fg, 2cor, timp, gc, ptti, tamb picc, trg, gong, tamb rull, silofono, arp, archi
materiál: partitura
nakl. č.: R 057

Samostatné party pouze k pronájmu na nakladatelstvi@rozhlas.cz

248 Kč
Rok vydání
2004
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660613658
Katalogové číslo
R 057
Interpret