Noty Radio-album 7: Marie Rottrová
Rok vydání
2006
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660610725
Katalogové číslo
R 109

Radio-album 7: Marie Rottrová

Radio-album 7: Marie Rottrová

Marie Rottrová je na naší domácí muzikantské scéně už léta nespornou značkou kvality - proto se Hudební nakladatelství Českého rozhlasu rozhodlo zařadit do své edice Radio-alb deset písní z jejího repertoáru.

„Hudební publicisté již napsali o Marii Rottrové mnoho krásného a veskrze pravdivého. Neumím to tak výstižně formulovat, ale souhlasím s nimi. A to zvláště při poslechu jejích písní, kdy vždy znovu vychutnávám, jak prostě, neafektovaně a přitom působivě sděluje text. V jejím zpěvu nenajdeme nic samoúčelného. Také proto se jí dá věřit každé zazpívané slovo, a také proto mě svým zpěvem lehce a příjemně rozechvívá ať do smutku, či do radosti. A také proto jsem se s chutí pustil do klavírních úprav písní z jejího repertoáru.“ Tolik citace vynikajícího jazzového skladatele, aranžéra a klavíristy v jedné osobě Milana Dvořáka.
Lakomá, Lásko, Ty se mi lásko jen zdáš, Řeka lásky, Střapatá, nohatá, Večerem zhýčkaná, Prstýnek, Měli jsme se potkat dřív, Padá hvězda, padá, Vrátil se zpátky ten vánoční čas – to jsou názvy vybraných písní v pořadí již sedmého svazku Radio-alb. V publikaci najdete opět kromě úprav pro zpěv a klavír s variantami hlasů v Es, B a C ladění i noty pro sólový klavír.

obsazení: A) voc, pno B) pno, solo parts (in B, C, Es)
materiál: klav. výtah, party
nakl. č.: R 109

219 Kč
Rok vydání
2006
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660610725
Katalogové číslo
R 109