Noty Martin Hybler: Sound-Telescope pro hoboj sólo
Rok vydání
2019
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660614556
Katalogové číslo
R 422

Martin Hybler: Sound-Telescope pro hoboj sólo

Martin Hybler: Sound-Telescope pro hoboj sólo

Martin Hybler se vedle klasické soudobé tvorby věnuje scénické hudbě a úpravám skladeb starých mistrů i hudbě populární a jazzu.

Interpretačně se profiluje jako pohotový klavírní doprovazeč a improvizátor. Působí též jako dirigent crossoverových projektů propojujících svět klasického symfonického orchestru s populární a jazzovou hudbou. 

V díle Martin Hyblera zaujímají skladby pro dechové nástroje přední místo. Za všechny jmenujme alespoň virtuózní skladbu pro sólový fagot Curatio Hypochondrii, fagotový koncert Outsider Bohém, nebo Koncert pro hoboj a orchestr – Ó lásko, lásko, ty nejsi stálá.  

Skladba Sound-Telescope (Zvukový dalekohled, nebo chcete-li Zvukohled) pro sólový hoboj je kompozicí, která vedle klasické standardní hry hledá nové zvukové možnosti hoboje (grafická partitura v závěru skladby), a počítá i se zapojením scénické akce. Hoboj zde představuje jakýsi zvukohled, kterým hráč prozkoumává svět kolem sebe, imaginativně překračuje svým zvukem stěny koncertního sálu a poznává zvuky v časoprostoru krajiny i nekonečna vesmíru. 

obsazení: ob
materiál: part
durata: cca 7-8'
nakl. č.: R 422

132 Kč
Rok vydání
2019
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660614556
Katalogové číslo
R 422