Noty Jiří Gemrot: Koncert pro klavír a orchestr
Rok vydání
2004
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660610824
Katalogové číslo
R 118
Interpret

Jiří Gemrot: Koncert pro klavír a orchestr

Jiří Gemrot: Koncert pro klavír a orchestr

Jiří Gemrot (nar. 1957 v Praze) je autorem desítek skladeb komorních, orchestrálních, koncertantních, vokálních a zasáhl i do hudby filmové. Jeho hudební jazyk vyrůstá z kontinuální tradice evropské hudby a při snaze o moderní a neotřelý výraz se snaží o prvoplánovou sdělnost a silný emotivní kontakt s posluchači. Staví na jasné melodice, harmonii a formě.

Velmi důležitým rysem Gemrotovy tvorby je sonátový princip, který chápe jako nejdokonalejší ztvárnění kontrastu. Své skladatelské zkušenosti dnes předává na Pražské konzervatoři.

Koncert pro klavír a orchestr není v seznamu Gemrotových skladeb první takto nazvanou skladbou. Dvě jsou však juveniliemi, z nichž druhou Gemrot v roce 1981 absolvoval AMU. Koncertantní tvorba je u Gemrota poměrně početnou složkou jeho díla (violoncellový, houslový, flétnový koncert, Koncert pro trubku a brass band, Dvojkoncert pro violoncello, klavír a orchestr, Concertino pro violoncello, klavír a orchestr, Concertino pro flétnu, tympány, dudy a orchestr aj.), jako jediná koncertantní skladba je však koncipován jako jednovětý a častěji využívá kadence sólového nástroje. Je zároveň jakýmsi protipólem Gemrotovy tvorby pro sólový klavír.  


obsazení: pno solo, 2fl - II muta fl picc, 2ob, 2cl, 2fg, 4cor, 2trb, 2tbn, tbn b, arp, perc, archi
materiál: partitura
nakl.č.: R 118

Samostatné party pouze k pronájmu na nakladatelstvi@rozhlas.cz

363 Kč
Rok vydání
2004
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660610824
Katalogové číslo
R 118
Interpret