Noty Koncert pro harfu a orchestr
Rok vydání
2009
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660611319
Katalogové číslo
R 167
Interpret

Koncert pro harfu a orchestr

Koncert pro harfu a orchestr

"Koncert pro Harfu a orchestr jsem napsal na popud naší přední harfenistky Jany Bouškové, která ji uvedla jako světovou premiéru v abonentní řadě Städtisches Orchester Bremerhaven. Dirigent Stephan Tettzslaff partituru přijal a připojil oficiální objednávku instituce. Požadavek klasického koncertu s bohatým nástrojovým partem jsem akceptoval, do klasického třívětého schématu jsem se však snažil včlenit svůj vlastní hudební jazyk, který jsem upevňoval v komorní a symfonické hudbě.

První věta je živé koncertantní allegro, do něhož je vměstnán názvuk loutnové tabulatury. Určitý rejstřík harfy totiž opravdu připomíná zvuk loutny a ten se stal nakonec inspirací k stylovému windsurfingu. Druhou stylovou odbočkou je barokní fuga druhé věty, v níž jsem si vyzkoušel princip, který jsem si pracovně nazval "rozpouštějící se polyfonie". Orchestr zadržuje vybrané tóny brilantní fugy a tím uprostřed ní vznikají zajímavé souvislosti. Koncert by měl působit jako hudební lexikon, kde na sebe narážejí odlišné hudby, které - alespoň doufám - drží pohromadě."  

obsazení: arp solo, fl picc, 2fl, 2ob, cor ingl, 2cl, cl b, 2fg, cfg, 4cor, 3trb, 2tbn, tbn b, tb, timp, batt, cel, archi
materiál: partitura
nakl.č.: R 167

Samostatné party pouze k pronájmu na nakladatelstvi@rozhlas.cz

248 Kč
Rok vydání
2009
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660611319
Katalogové číslo
R 167
Interpret