Noty Dalibor C. Vačkář: Zima v Tatrách, hudební obraz z filmu Anděl na horách
Rok vydání
2010
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660611579
Katalogové číslo
R 193
Interpret

Dalibor C. Vačkář: Zima v Tatrách, hudební obraz z filmu Anděl na horách

Dalibor C. Vačkář: Zima v Tatrách, hudební obraz z filmu Anděl na horách

Filmová hudba Dalibora C. Vačkáře (1906 - 1984), např. ke snímkům Divá Bára, O ševci Matoušovi, Alena, Pyšná princezna, Dovolená s Andělem, Anděl na horách, Tajemství krve, Kde alibi nestačí ad., se stala klasikou, která vždy přispěla k popularitě filmů. Hudba k filmové komedii Anděl na horách vznikla v roce 1954.

Příběh filmu se odehrává v zimě ve Vysokých Tatrách, točí se okolo lásky a nedorozumění a zároveň vzdává hold krásným a drsným horám. D. C. Vačkář vytvořil vedle hravé ústřední písně Je mi do zpěvu (jejíž motiv se ozývá už v Pyšné princezně) a několika tanečních skladeb velice působivou, melodicky bohatou hudbební krajinomalbu, při níž uplatňuje své dramatické i lyrické cítění a jímavost.

Podobně jako u Pyšné princezny a Dovolené s Andělem přispěla i hudba k Andělu na horách k úspěchu a divácké oblibě i po více než padesáti letech. D. C. Vačkář z ní brzy po premiéře filmu vytvořil 7 minutovou samostatnou skladbu, nazvanou Zima v Tatrách, která při koncertním provedení neztrácí nic ze svého poslechově strhujícího náboje.

Dalibor C. Vačkář vytvořil pět symfonií, mnoho koncertních skladeb pro různé nástroje, komorní a sborová díla. V jeho díle najdeme i velkou řadu tanečních písní a šansonů, ke kterým si psal texty. Dále je autorem pochodů a valčíků, v 30. letech složil i řadu trampských písní.  

obsazení: fl picc, 2fl, 2ob, cor ingl, 2cl in B, 2fg, 4cor, 3trb in C, 3tbn, tb, timp, 11batt, arp, pfte, archi
materiál: partitura
nakl.č.: R 193

Samostatné party pouze k pronájmu na nakladatelstvi@rozhlas.cz

170 Kč
Rok vydání
2010
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660611579
Katalogové číslo
R 193
Interpret