Noty Emil Viklický: Tauromaquia
Rok vydání
2010
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660611630
Katalogové číslo
R 199
Interpret

Emil Viklický: Tauromaquia

Emil Viklický: Tauromaquia

„Někdy koncem osmdesátých let minulého století jsem napsal pro Jana Adamuse skladbu „ADAEMUS“ pro sólový anglický roh /případně pro oboe/, vycházející z motivu „a-d-a-e-as“, tedy z anagramu interpretova jména, kde poslední slabiku „mus“ jsem nahradil tónem „as“. Tato soudobá skladba vycházející z principu konstantní řady se líbila a Jan Adamus mě požádal, abych pro jeho trio v obsazení oboe, violin a klavír napsal něco rytmického, s virtuozním partem hoboje, s případným přesahem k jazzové oblasti."

"Dlouho jsem neváhal a napsal pro Adamusovo trio čtyřdílné „Španělské variace“, inspirované Goyovým cyklem grafických listů nazvaných „La Tauromaquia“, neboli „Boj s býky“. Srdečně děkuji Janu Adamusovi za drobné úpravy hobojového partu ve 4. části, které jsem posléze autorizoval.

Kupodivu se tato skladba stala mojí vůbec nejhranější soudobou „vážnou“ skladbou, s průměrem 15 - 20 provedení za jeden kalendářní rok, což je minimálně 300 provedení od doby vzniku. Přeju dalším interpretům hodně radosti a zábavy při nastudování a provádění mé Tauromaquie."  

obsazení: ob, vno, pfte
materiál: partitura, party
nakl.č.: R 199

231 Kč
Rok vydání
2010
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660611630
Katalogové číslo
R 199
Interpret