Noty Olga Ježková: Modré valéry
Rok vydání
2011
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660611968
Katalogové číslo
R 229
Interpret

Olga Ježková: Modré valéry

Olga Ježková: Modré valéry

„V nonetu Modré valéry jsem se snažila vyjádřit pět barevných odstínů pomocí smyčcového zvuku. Jde o klasickou sonátovou formu s druhou pomalou a třetí taneční větou . Také splnění tohoto formálního apelu bylo mou ctižádostí.

Interpretace je možná ve dvou variantách: nonet nebo smyčcový orchestr. Každá z těchto možností přináší své vlastní barevné specifikum. V případě smyčcového orchestru vznikne nový barevný odstín, kterému k ideálnímu znění poslouží co možná nejširší nástrojové obsazení.“

Stěžejní část díla Olgy Ježkové (nar. 1956) tvoří vokální skladby na liturgické nebo duchovní texty /Missa in honorem sancti Adalberti, Missa laeta, Jerusalem gaude, Pater noster, Raesurrexi… a další/, dále na slova poezie O. Mikuláška, J. Skácela a dalších českých básníků /cykly písní a sborů/. Zdrojem její inspirace k instrumentální tvorbě je výtvarné umění a barevné slyšení světa. /Spektrum základních barev pro kytarové duo, Žlutočervený plakát pro symfonický zvuk, Smyčcový kvartet „Modrý“/ a další.
Olga Ježková  

obsazení: 4vno, 2vla, vcl, cb, perc / archi
materiál: partitura
nakl.č.: R 229

Samostatné party pouze k pronájmu na nakladatelstvi@rozhlas.cz 

215 Kč
Rok vydání
2011
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660611968
Katalogové číslo
R 229
Interpret