Noty Ivan Kurz: Četnické humoresky, suita pro orchestr
Rok vydání
2011
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660612088
Katalogové číslo
R 241
Interpret

Ivan Kurz: Četnické humoresky, suita pro orchestr

Ivan Kurz: Četnické humoresky, suita pro orchestr

"Četnické humoresky mě provázely životem skoro deset let. Jsou to 3 seriálové řady, každá z nich má 13 dílů a každý díl de facto rozměr celovečerního filmu. Točit se začaly 1998 a třetí řada byla dokončena 2007. Je to vlastně děvětatřicetidílná řada kriminálních filmů podle skutečných soudních případů z první republiky – pouze jména jsou vyměněna.

Nejedná se tedy o seriálový příběh v běžném slova smyslu. Jednotlivé kriminální příběhy jsou značně samostatné a kontrastní, spojuje je pouze život četnické pátrací stanice a osudy jejích členů. Proto i hudební složka seriálu obsahuje relativně velké množství samostatných hudebních nápadů a témat. Hudební jazyk respektuje atmosféru dvacátých a třicátých let dvacátého století. Na druhé straně však nepřejímá citace dobových nápěvů a písní – vše jsou původní autorská díla.

První dvě řady stihl ještě dokončit slavný český režisér Antonín Moskalyk, řadu třetí mu zákeřná nemoc vyrvala z rukou (dokončila ji jeho dcera Pavlína Moskalyková). Je třeba zdůraznit, že s Antonínem Moskalykem se dobře spolupracovalo. Měl obrovský smysl pro hudbu a cítil její časové proporce. Koncertní svita „Četnické humoresky“ vznikla v roce 2007. Je samozřejmé, že zdaleka neobsahuje všechny melodie v jednotlivých dílech užité. Snad jsem měl při této hudební selekci šťastnou ruku. Svita je zpracována ve dvou verzích: 17-ti minutové a 28-minutové (viz vyznačené Vi - De v partituře). Premiéra koncertní svity Četnické humoresky (delší verze) se konala na Pražském jaru 2008 ve Smetanově síni, hrál Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigentsky dílo nastudoval Stanislav Vavřínek." Ivan Kurz

obsazení: 2fl, 2ob, 2cl, Asax in Es, 2fg, 1trb, 1tbn, timp, perc (5 sonatori), archi
materiál: partitura
nakl.č.: R 241

Samostatné party pouze k pronájmu na nakladatelstvi@rozhlas.cz 

336 Kč
Rok vydání
2011
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660612088
Katalogové číslo
R 241
Interpret