Noty Zdeněk Bartošík: Transformace
Rok vydání
2012
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660612286
Katalogové číslo
R 261
Interpret

Zdeněk Bartošík: Transformace

Zdeněk Bartošík: Transformace

Zdeněk Bartošík se narodil 22. května 1974 v Hustopečích. Hudební vzdělání (obor skladba) získal na Lidové konzervatoři v Ostravě (Ladislav Kajstura), Konzervatoři D. Kardoše v Topolčanech (Pavol Procházka) a na Hudební a taneční fakultě AMU v Praze (Ivana Loudová).

„U svých skladeb se snažím dostat do situace, kdy je vnímám jako by byly vytvořeny „třetí osobou“. Je pro mě důležité, aby dílo nevzniklo spontánně, ale určitou teoretickou cestou, u které však nemám schopnost předvídat definitivní tvar. Tento proces je komplikovaný. Vzniklý tvar se pokouším hodnotit pomocí běžných kritérií. Mohu se tak rozhodnout, jestli budu naexponovaný materiál rozvíjet nebo ne. Ve skladbě s názvem Transformace bylo mým záměrem přetransformovat vygenerovanou partii do „lidštější“ podoby. Úvodní ostinátní charakter je proměňován až k téměř sólistickým partiím a pozvolna směřuje k závěrečnému uklidnění.“ Z. Bartošík

Premiéra: 4. 6. 2008 Praha, Sál Martinů. Skladbu premiérovali: Lenka Kozderková (flétna), Ondřej Hás (housle), Jan Keller (violoncello), Zdeňka Košnarová (klavír), v nastudování dirigenta Jana Pellanta.  

obsazení: fl, vno, vlc, pfte
materiál: partitura, party
nakl.č.: R 261

220 Kč
Rok vydání
2012
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660612286
Katalogové číslo
R 261
Interpret