Noty Jaroslav Krček: Prozpěvují anjelové
Rok vydání
2014
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660613412
Katalogové číslo
R 310
Interpret

Jaroslav Krček: Prozpěvují anjelové

Jaroslav Krček: Prozpěvují anjelové

V Edici ZUŠ nabízí hudební nakladatelství Českého rozhlasu další díl určený pro souborovou hru. Kromě samotné partitury najdete v publikaci 3 hlasy v B ladění nebo čtyři hlasy v C ladění a také part zpěvu a klavíru.

"Předkládám Vám ke školnímu nebo rodinnému muzicírování, rovněž však i k muzicírování veřejnému, deset lidových vánočních písní a koled upravených pro čtyři hlasy s doprovodem klávesového nástroje (klavír, cembalo, varhany). Nástrojové obsazení není záměrně určeno. Dva vrchní řádky je možno obsadit jakýmikoliv sopránovými nástroji (housle, hoboj, flétna, klarinet, trubka apod.), přičemž v prvém řádku lze melodii hrát i o oktávu výše (např. u flétny). Třetí řádek je pak možno obsadit nástroji altovými (viola, klarinet, lesní roh a další) a čtvrtý nástroji basovými (violoncello, fagot, trombon apod.). Jelikož mají všechny písně i texty oslavující čas vánoční, je vhodné použít (dle návodů) i zpěv.

Přál bych si, aby vám tyto prosté úpravy melodií, které se dochovaly z paměti našeho národa, které přetrvaly věky a které tak čistým a upřímným způsobem vítají narození Páně, přinášely potěšení i radost." J. Krček  

obsazení: melodické hlasy 4x, pfte (cemb / org)
materiál: partitura, 4 party
nakl. č.: R 310

176 Kč
Rok vydání
2014
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660613412
Katalogové číslo
R 310
Interpret