Noty Radio-album 16: „SEMAFOR 60“ - Písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého
Rok vydání
2019
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660614686
Katalogové číslo
R 435

Radio-album 16: „SEMAFOR 60“ - Písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého

Radio-album 16: „SEMAFOR 60“ - Písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého

Pro nebývalý zájem o tvorbu pánů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra přichází hudební Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu u příležitosti výročí divadla již se čtvrtou řadou písniček těchto autorů pod názvem „SE MA FOR 60“.
Součástí publikace je v abecedním pořadí na šedesát díků, vzpomínek, zamyšlení - od lékařů, vědců, umělců, či sportovců. 

„Zlatá šedesátá léta“ minulého století přinesla i do naší republiky uvolnění, svěží vzduch, a komunistický režim byl - možná jen zdánlivě - tolerantnější a pomalu se připravovalo Pražské jaro. Situace jako stvořená pro vznik a rozvoj divadel malých forem, z nichž pro mě bylo a zůstalo nejdůležitějším divadlo Semafor.
Jako pianista jsem sledoval a byl účasten tohoto tvůrčího vření, schopností Jirků Šlitra a Suchého provětrat tu poněkud zatuchlou atmosféru plytkých písniček o lásce většinou šťastné, občas lehce problémové, avšak nakonec vždy vše dobře dopadlo, v textech bylo humoru jako šafránu a překypovaly chtěným optimismem.
Semafor přinesl nový pohled na tento žánr - Šlitrovo melodické i harmonické cítění, čerpající z anglosaské provenience, ale hlásící se k českým kořenům, to vše korunováno Suchého texty, plnými slovních hříček, humoru, absurdity a neokázale poetickými. Rád jsem si některé veršíky tiše vychutnával a žasnul, jak na to „ten člověk mohl přijít“, píše ve své předmluvě autor úprav Milan Dvořák.

obsazení: A) voc, pno B) pno, solo parts (in B, C, Es)
materiál: klavírní výtah, party
nakl. č.: R 435

308 Kč
Rok vydání
2019
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660614686
Katalogové číslo
R 435