Noty Miloš ORSON Štědroň: Albaribarisopten pro saxofonové kvarteto
Rok vydání
2020
Vydavatel
Český rozhlas / TRIGA
Distributor
Radioservis a.s.

Miloš ORSON Štědroň: Albaribarisopten pro saxofonové kvarteto

Miloš ORSON Štědroň: Albaribarisopten pro saxofonové kvarteto

 Miloš ORSON Štědroň, narozen 5. listopadu 1973 v Brně, v dětství Wunderkind, nyní zodpovědný člověk a okolní svět i sebe reflektující tvůrce.

 

 Je absolventem konzervatoře (klavír, skladba), JAMU (skladba), muzikologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a doktorandského studia pod vedením prof. Václava Riedlbaucha (HAMU). Žije v Praze a vyučuje hudební teorii na Pražské konzervatoři.

Miloš Orson Štědroň je autorem desítek skladeb různých žánrů a obsazení – od komorních přes orchestrální skladby, od scénické přes filmovou hudbu, od melodramu až k opeře Lidská tragikomedie, provedené ve Stavovském divadle. Autorsky spolupracoval s Ivou Bittovou na jejích 2 CD.
V posledním období se zaměřuje na vokální a vokálně-dramatickou tvorbu, zaujaly jeho písně, opera, kabaret a díla s hojnou prezentací bicích nástrojů.

Více na www.orson.cz

„Zvukové možnosti saxofonového kvarteta obecně jsou ohromné jak po stránce rozsahu, dynamiky i barevnosti. Saxofonové kvarteto Bohemia, jemuž je skladba věnována, tyto zvukové dispozice posouvá k samotným hranicícm dokonalé virtuozity. Snažil jsem se pochopitelně využít možností jejich barevných nuancí a přitom zachovat i kompaktnost celkového zvuku.

Skladba Albaribarisopten má tři části. V první jsem využíval princip echa v lehce minimalistické ploše, v druhé jsem se snažil navodit atmosféru kadencí a sól. Třetí věta je už jen krátkým neobarokním finále.“

Skladba vznikla roku 2006 a byla vydána v nakladatelství TRIGA v roce 2007.

obsazení: S sax, A sax, T sax, Bar sax
materiál: partitura, party
durata: 8'30''
nakl. č.: TR 0083

 

 

120 Kč
Rok vydání
2020
Vydavatel
Český rozhlas / TRIGA
Distributor
Radioservis a.s.