Noty Jan Vičar: Musica profonda / Musica da canzonetta
Rok vydání
2021
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660615027
Katalogové číslo
R 469

Jan Vičar: Musica profonda / Musica da canzonetta

Jan Vičar: Musica profonda / Musica da canzonetta

„Východiskem čtyřvětého cyklu Musica profonda z roku 2003 pro trombon (nebo lesní roh) a tubu byly mé rozmarné i lyrické písničky na texty Jaroslava Stejskala a Jiřího Žáčka. Kompozice má proto odlehčený i žertovný charakter.
„Profonda“ v jejím názvu znamená, že je určena hlubokým hudebním nástrojům. Neoklasicistní způsob stylizace a využití krajních nástrojových poloh kladou na oba interprety mimořádně vysoké technické nároky. Premiéru dvanáctiminutového dua uvedl na svém bakalářském koncertě 5. září 2017 v Galerii Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze tubista Jan Adamec, a to ve spolupráci s trombonistou Janem Perným. 

Kompozice existuje také pod názvem Musica da canzonetta ve verzi pro violu a kontrabas. I v této podobě má lehkomyslný až jurodivý výraz podmíněný ovšem nezbytnou technickou virtuozitou obou instrumentalistů.
Premiéru cyklu uvedli v červnu 2004 na koncertech Kruhů přátel hudby na Uničovsku uspořádaných proslulým organizátorem Janem Morávkem kontrabasista Jiří Hudec a violista Jan Pěruška. V téže době toto duo také nahráli pro Český rozhlas, studio Olomouc.“

obsazení: tbn (cor) + tb / vla + cb
materiál: 2x partitura
durata: 13'
nakl. č.: R 469
 
264 Kč
Rok vydání
2021
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660615027
Katalogové číslo
R 469