Noty Martin Brunner: Páslo dievča pávy / Ukolébavka pro dva fagoty
Rok vydání
2021
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660615102
Katalogové číslo
R 477

Martin Brunner: Páslo dievča pávy / Ukolébavka pro dva fagoty

Martin Brunner: Páslo dievča pávy / Ukolébavka pro dva fagoty

Martin Brunner je skladatel, klavírista a klávesista.
Své kompozice uplatňuje především ve vlastních kapelách a projektech, se kterými vydal čtyři studiová alba. Dvě ve formátu klasického jazzového tria (“Behind the Clouds”, “Still Warm to Touch"), dále album “Morning Walks” zachycující projekt, který spojuje jazzové trio se smyčcovým kvartetem (Martin Brunner Trio & Epoque Quartet), a zatím poslední CD, kterým je rockově laděné “Levels of Life" z roku 2019. Martin Brunner je členem skladatelského sdružení “Prague Six”, které komponuje hudbu pro oceňovaný jazzový big band Concept Art Orchestra.
Všechna tři alba orchestru s hudbou Pražské šestky byla nominována na Cenu Anděl v jazzové kategorii, první z nich v roce 2015 tuto cenu také získalo. Příležitostně pak Martin Brunner komponuje i pro jiná obsazení a žánry, zvláště pro klasické komorní soubory.

„Páslo dievča pávy a Ukolébavka jsou lidové písně, které si Denisa s Míšou z Dua Esperanza vybraly, abych je upravil pro dva fagoty a ony je tak mohly zařadit do reportoáru jako odlehčený prvek v programu. Přestože se jedná o jednoduché variace na melodie těchto písní, vyžadují pokročilou hráčskou zručnost.“

Kompozice vznikla v rámci projektu Trilogie fagotu za finanční podpory Ochranného svazu autorského a Nadace Český hudební fond.

obsazení: fg I, fg II
materiál: partitura, party
durata: 3'30'' / 3'30''
nakl. č.: R 477
231 Kč
Rok vydání
2021
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660615102
Katalogové číslo
R 477