Noty Petr Wajsar: Espertango / Fagofonik pro dva fagoty
Rok vydání
2021
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660615126
Katalogové číslo
R 479

Petr Wajsar: Espertango / Fagofonik pro dva fagoty

Petr Wajsar: Espertango / Fagofonik pro dva fagoty

„Kdo by odolal dvěma krásným fagotistkám, když si od vás objednají skladbu? A které vyhovět spíše – té se smyslem pro experiment nebo té se sklony k tradici? A tak místo jedné vznikly skladby dvě.

Espertango je, jak již z názvu vyplývá, skladba s odkazem na Libertango Astora Piazolly, která v první polovině názvu ukrývá jméno fagotového souboru obou dam: Duo Esperanza. Je to skladba zapsaná od začátku do konce přesně tak, jak se má zahrát.
Naproti tomu hudební „stavebnice“ Fagofonik je pouze návodem a inspirací, která v sobě skrývá mnoho proměnných elementů – ať už se týká délky, formy nebo melodie jednotlivých částí. Jsem rád, že Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu se rozhodlo vydat obě skladby v jednom sešitě. Ať už se cítíte více tradicionalistou nebo experimentátorem, doufám, že každého, kdo si sešit zakoupil původně kvůli jedné skladbě z oněch dvou, inspiruje i skladba druhá, a třeba si nakonec zahrajete obě. Věřím, že budou bavit vás i vaše posluchače, a že se v nich i přes jejich odlišnost neztratí můj – doufám inspirativní – rukopis.“ Petr Wajsar

obsazení: fg I, fg II
materiál: partitura, party
durata: Espertango 5'40'' / Fagofonik ad libitum
nakl. č.: R 479
 
231 Kč
Rok vydání
2021
Vydavatel
Český rozhlas
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
9790660615126
Katalogové číslo
R 479