Mluvené slovo Milan Uhde: Balada pro banditu

Milan Uhde: Balada pro banditu

Milan Uhde: Balada pro banditu

Slavný muzikál Milana Uhdeho o velké lásce a ještě větší zradě, o mužích, ve kterých se zabydlel vztek a o ženách, který ten hrozný vztek umí z těch mužů vylíbat a vykousat a vyhladit..

Jedním z posluchačů původní mono nahrávky byl i soudruh Alois Indra, který si vyžádal, aby byla nahrávka poslána do Prahy. Obavy z tohoto zájmu se ukázaly jako liché, jelikož tento přední představitel tehdejší vládnoucí garnitury našel v tomto díle zalíbení a dal pokyn, ať se inscenace Balady pro banditu v brněnském studiu natočí jako stereo nahrávka. Tak se stalo, že Balada pro banditu byla oficiálně první rozhlasovou hrou natočenou stereofonně v brněnském studiu...

Osoby a obsazení: Nikola Šuhaj (Miroslav Donutil), Eržika (Iva Bittová), velitel četníků / starý Drač (Jiří Pecha), Lazar Mageri (Boleslav Polívka), Jura Šuhaj / Icu Bokšaj (Petr Maláč), rotmistr Pavel Kubeš / Uhrín / Jejku Horbasa / Laco Totín / poštmistr (Daniel Dítě), Oreb Danko / Andrej Drač / četník Dorď (Vladimír Hauser), Morana / baba / stará Vageryčová / Derbaková (Marie Sýkorová), Mara (Pavla Schönová), Eva (Simona Peková), vypravěč / Derbak / četník Bouda (Pavel Zatloukal).
169 Kč