Mluvené slovo Jussi Adler - Olsen: Žena v kleci
  • Vyprodáno
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169480183
Katalogové číslo
AK018
Interpret

Jussi Adler - Olsen: Žena v kleci

Jussi Adler - Olsen: Žena v kleci

účinkuje: Igor Bareš
„Na rozdíl od jiných kolegů ‘severské vlny‘ nechybí u Olsena potřebná dávka nadhledu a humoru. Výborně funguje v audioknize, kde si sarkasmy Igor Bareš patřičně ‘vychutnal‘, ale hlavně odlehčuje jinak hodně temný příběh.“
Vydavatelství OneHotBook startuje novou sérii audioknih z kriminálního oddělení Q. První případ detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Asada od dánského spisovatele Jussiho Adler-Olsena vychází v interpretaci Igora Bareše. Z pultů knihkupectví se dostal také do našich kin a teď i do uší posluchačů.
Oddělení Q dánského spisovatele Jussiho Adler-Olsena by se mohlo stát kultovní záležitostí. Ústy Igora Bareše se představí v kolektivu neoblíbený a neustále zamračený komisař Carl Mørck, který je po neúspěšném zásahu „povýšen“ do čela na nově vzniklém oddělení pro řešení odložených případů. Jeho pozornost se vrací k pět let staré složce týkající se zmizení političky Merete Lynggaardové. Díky stylistickému členění knihy – a nyní i audioknihy – v níž se střídá pohled Carla s perspektivou Merete má posluchač před policisty náskok, neboť ví, že oběť byla unesena a je dosud vězněna na neznámém místě. Jenže kým a proč?
Jako jedna z prvních uvedla Česká republika krátce po dánské premiéře thriller Žena v kleci (Aerofilms) také do kin. Rozhodně ale stojí za to si zážitek z biografu doplnit také poslechem audioknihy. Zatímco film je natočen jako odsýpající krimi thriller, v němž není čas váhat ani minutu a k „velkému prozrazení“ dojde až v závěru, aniž by se na pátrání mohl podílet i divák, je převyprávění knihy plnokrevnou detektivkou. Posluchač má tudíž šanci postupně odkrývat jednotlivé indicie a případně odhalit totožnost pachatele dříve než literární vyšetřovatelé. Jussi Adler-Olsen (* 2. srpna 1950)
Dánský spisovatel vystudoval politologii a filmovou vědu. Literatuře se začal věnovat už za studií, zpracoval první dánský lexikon kreslených seriálů. Hrál v několika hudebních skupinách, skládal hudbu k filmům, pracoval jako novinář, redaktor a nakladatel. Svou literární kariéru zahájil knihou Alfabethuset (Abecední dům, 1997), pak následovaly romány Og hun takkede guderne (A děkovala bohům, 2003) a Washington Dekretet (Washingtonský dekret, 2006). Později se začal věnovat tématům spojeným s rodnou zemí. Jeho kriminální série o kodaňském policejním oddělení Q dosud zahrnuje pět knih: Žena v kleci (2007; česky Host 2011), Zabijáci (2008), Vzkaz v láhvi (2009; oba česky Host 2012) a Složka 64 (2010), díky nimž dosáhl mezinárodního věhlasu. V roce 2011 získal Jussi Adler-Olsen za knihu Složka 64 prestižní dánské ocenění — cenu knihkupců Zlatý vavřín. Nejnovějším románem série je kniha Marco effekten (Marco, 2012), která by měla v příštím roce vyjít i v českém překladu.

Igor Bareš (*15. dubna 1966)
Studoval JAMU v Brně, přičemž občas hostoval v Divadle bratří Mrštíků. Později se stal členem činohry Mahenova divadla a od roku 1991 členem souboru Národního divadla v Brně. Za roli Hamleta byl nominován na Cenu Alfréda Radoka. Nominaci na cenu Thálie mu roku 1997 přinesla role Raskolnikova z románu Zločin a trest. Od roku 2002 působil na volné noze. Členem činohry Národního divadla se stal v roce 2005, kde se na jevišti Stavovského divadla uvedl rolí Profesora Higginse v Shawově Pygmaliónu. Bohatá je i jeho činnost mimodivadelní. Zaujal v televizních seriálech a také se věnuje dabingu.

Annonce na youtube.com:
http://www.youtube.com/watch?v=8dfJGICuCQs&feature=youtu.be

Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169480183
Katalogové číslo
AK018
Interpret