Mluvené slovo Petra Soukupová: Zmizet
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169480336
Katalogové číslo
AK033
Interpret slova

Petra Soukupová: Zmizet

Petra Soukupová: Zmizet

Čtou:
Kryštof Hádek / Zmizel
Jan Meduna / Na krátko
Daniela Choděrová / Věneček

Tři příběhy vyprávěné z pohledu dětí, které se snaží vyrovnat s osamělostí, nepochopením a neuspořádanými rodinnými poměry. První se zaměřuje na křehkého a posléze i hendikepovaného Kubíka, který trpí nezájmem otce a šikanováním staršího bratra. Drobné šarvátky bují i mezi malým Vojtou a zakomplexovanou Pavlínou, kteří žijí s mámou, ale mají každý jiného tátu; napětí mezi nimi pak eskaluje při návštěvě babičky. Třetí text se skládá ze vzpomínek ženy, jíž staré křivdy i neujasněné vztahy s rodiči znemožňují sblížení se sestrou. Vyprávění mistrně vystihuje situace a detaily, jaké si může z dětství pamatovat každý z nás. Petra Soukupová (*1982)
vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Od roku 2011 působí jako dramaturgyně seriálu Ulice, scenáristicky se podílela na sitcomu Comeback (2008–2010). Dosud vydala tři úspěšné knihy pro dospělé (K moři, Zmizet a Marta v roce vetřelce) i knížku pro děti (Bertík a čmuchadlo), podle které se rovněž připravuje audiokniha. Za svůj prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena. Za scénář k povídce Na krátko (později zařazené do knihy Zmizet) získala třetí místo v soutěži Cena Sazky a ukončila jím studium na FAMU. Triptych povídek Zmizet byl rovněž nominován na Cenu Josefa Škvoreckého a v roce 2010 získal v rámci cen Magnesia Litera hlavní ocenění – Kniha roku.

"Příběhy, které Soukupová píše, jsou prosté i rafinované zároveň. Prostí jsou hrdinové a jejich patálie nahlížené většinou dětskýma očima, naivně a zároveň jakoby bez empatie. Autorka se se svými hrdiny neztotožňuje. Rozumí jim ale skvěle."
Petra Hůlová, Respekt

179 Kč
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169480336
Katalogové číslo
AK033
Interpret slova