Mluvené slovo John le Carré: Špion, který přišel z chladu
Rok vydání
2020
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169482606
Katalogové číslo
AK260
Celková délka
09:30:00
Interpret slova

John le Carré: Špion, který přišel z chladu

John le Carré: Špion, který přišel z chladu

Kdo chce přežít studenou válku, musí být tvrdší než železná opona…

Podzim 1961. Protože útěk z čerstvě zazděného východního Berlína skončil katastrofou a tamní rozvědka síť jeho kontaktů postřílela, je agent britské MI6 Alec Leamas nadřízenými poslán k ledu. Přesněji odložen do knihovny. Stane se z něj ztroskotanec s opileckými sklony, který dluží, kam se podívá, a přesto s ním stále cloumá vztek i chuť se úhlavnímu východoněmeckému soupeři Mundtovi pomstít. Jenže to by znamenalo vydat se opět do jámy lvové v roli přeběhlíka a zosnovat v NDR složitou zpravodajskou hru, jež by Mundta v očích jeho tajné služby zkompromitovala coby dvojitého agenta. Kolik vrstev lží a přetvářky bude zapotřebí, aby vyhořelý pěšák studené války v misi uspěl? A neuškodí si za Zdí věčným britským lpěním na morálce?

Podle knihy, kterou magazín Time zařadil mezi 100 nejvýznamnějších světových románů, natočil režisér Martin Ritt slavný špionážní thriller ve stylu noir (1965). Hlavní role se ujal Richard Burton, nominovaný za svůj výkon na Oscara. Postavu východoněmeckého vyšetřovatele Kardena ve filmu ztvárnil exulant Jiří Voskovec.

„Ještě teď se třesu. Je to vymyšlené tak znamenitě, že si člověk připadá jako v mrazivém pekle.“ - J. B. Priestley
„Lepší špionážní příběh jsem jakživ nečetl.“ - Graham Greene
„‚Přijít z chladu‘ pro Leamase znamená znovu v sobě vykřesat obyčejnou lidskou účast, soucit s druhými. Naprostý protipól neoblomnosti těch, kdo ho do akce vyslali.“ - William Boyd, The Guardian

329 Kč
Rok vydání
2020
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169482606
Katalogové číslo
AK260
Celková délka
09:30:00
Interpret slova