Mluvené slovo Ellis Peters: Bratr Cadfael / Jeden mrtvý navíc
Rok vydání
2020
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169483283
Celková délka
10:09:00
Interpret slova

Ellis Peters: Bratr Cadfael / Jeden mrtvý navíc

Ellis Peters: Bratr Cadfael / Jeden mrtvý navíc

Když tam těch mrtvých bylo tolik, kdo by se s nimi počítal…

Spor o nástupnictví vehnal Anglii do občanské války, a tak léta Páně 1138 prolilo krev i město Shrewsbury. Vítězní Štěpánovi žoldnéři dobyli tamní hrad a velitel rozkázal všech čtyřiadevadesát vzbouřenců pověsit, načež je místní benediktin, bylinkář a všudybyl Cadfael pověřen, aby těla na poslední cestu zaopatřil. Ale ouha – proč je mrtvol najednou pětadevadesát? A kdo byl ten očividně urozený mládenec pověřený podle všeho tajným posláním, jenž nebyl oběšen popravčím jako politický odpůrce, nýbrž uškrcen zezadu jako nějaký kmán? Napoví bratru Cadfaelovi jeho nová schovanka? Nebo Hugh Beringar? Zatímco s obeznalým mnichem diskrétně pátráme, kdo má zločin na svědomí, dozvíme se, jak lidé ve středověké Anglii žili, co měli rádi a jak uvažovali, co ctili – a taky proč vraždili.

Druhý díl cyklu historických detektivek s bratrem Cadfaelem, podle nichž byly natočeny čtyři řady britského televizního seriálu (1994–1998) s Derekem Jacobim v hlavní roli.

„Ducha středověku vzývá autorka maximálně, ale nepřipustí, aby vědecké puntičkářství narušilo chytře upředenou zápletku, povahy odhalené až dřeň i jejich sváry a pnutí. Výsledek je natolik dobrý, že zláká i ty, kdo se zatím dovednému žánrovému psaní vyhýbali.“ - Kirkus Reviews

„Středověk v živých barvách. Každé pokračování série přináší čirou radost. Ať to tak dlouho vydrží!“ - USA Today

329 Kč
Rok vydání
2020
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169483283
Celková délka
10:09:00
Interpret slova