Mluvené slovo Vlastimil Vondruška: Křišťálový klíč II. - Vídeňský sen
Rok vydání
2020
Vydavatel
Tympanum
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594072270642
Celková délka
18:43:00
Interpret slova

Vlastimil Vondruška: Křišťálový klíč II. - Vídeňský sen

Vlastimil Vondruška: Křišťálový klíč II. - Vídeňský sen

 Druhý díl kroniky podnikavého sklářského rodu, jehož členové zažívají výšiny i prudké pády, vychází exkluzivně pouze jako audiokniha

Šestidílná kronika vypráví o osudech severočeského podnikatelského rodu Heřmanů od konce 17. století až do zrušení nevolnictví na sklonku 18. století. Životní peripetie členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy rázovitých severočeských postav – hraběcím rodem Kinských, sloupskými poustevníky, polevskými a šenovskými obchodníky, členy tajných evangelických sekt, jezuity i rozmanitými císařskými úředníky a kněžími.

Leopold Heřman, majitel Falknovské hutě, je uznávaný a bohatý sklářský podnikatel, ale to mu nestačí. Kvůli ctižádostivé manželce Marii začne pomýšlet na šlechtický titul a neshody s mladšími sourozenci se prohlubují. V Novém Boru vznikají sklářské kompanie, které začnou Falknovské huti zdatně konkurovat. Jedním ze zakladatelů nové obchodní společnosti se stane i Leopoldův bratr Matyáš. Druhý bratr Johann zatím ve službách hraběte Gallase buduje plátenickou manufakturu. Pomoc najde u sestry Hedviky, která prožije další velké životní zklamání. Mračna se ovšem stahují nejen nad rodem Heřmanů, ale nad celou habsburskou monarchií.

 

399 Kč
Rok vydání
2020
Vydavatel
Tympanum
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594072270642
Celková délka
18:43:00
Interpret slova