Mluvené slovo Pavla Horáková: Tajemství Hrobaříků 1.
Rok vydání
2020
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169483412
Katalogové číslo
AK341
Celková délka
08:17:00
Interpret slova

Pavla Horáková: Tajemství Hrobaříků 1.

Pavla Horáková: Tajemství Hrobaříků 1.

Pod svíčkou bývá největší tma. A co teprve na hřbitově!
Jen pár kroků od známého pražského obchodního centra se rozkládá areál Olšanských hřbitovů, jejichž zadumaný ráz přitahuje pozornost čtrnáctileté Kláry. Stačí však vlídná pobídka staré paní Anežky a dívka se záhy ocitá mezi hrstkou vrstevníků, kterou sem břečťanové ticho přivábilo stejně jako ji, protože ho den co den pozorují z oken svých domovů. Nově vzniklá parta, kterou tvoří ještě Vojta, Šimon, Evžen a později jeho sestra Běta, obnoví dávnou tradici Hrobaříků stojících na stráži klidu olšanských mrtvých. Hřbitov jim díky slavným nebožtíkům připomene nejen památné chvíle našich dějin, ale rozplete i šmodrchance rodinných historií, jejichž indicie měly děti doteď doslova pod nosem. Než obětavá pětice pátračů v čase od Dušiček po červnová vedra vše odhalí, zažije sérii perných chvilek, neboť mezi náhrobky se chystá něco nekalého. Pomůže opět stařenka Anežka?  
První část detektivní trilogie o Hrobařících má daleko do obhajoby černočerného stylu emo. Debut držitelky ceny Magnesia Litera navazuje na bílou magii dobrodružství, jaká s všímavými dětskými partami podnikali vinohradští klasikové František Langer a Jaroslav Foglar.
Autorčina kniha Teorie podivnosti získala ocenění Magnesia Litera 2019 za prózu.

„Autorka se (…) vydala na cestu zaběhnutým literárním žánrem. Na rozdíl od Miloše Urbana se ho ale nepokoušela pokořit, nic nepřeháněla, neničila, nehnala do krajností. Výsledkem je detektivka pro děti, u které se nebudou bát a něco se naučí. To jim dospělý čtenář (…) může jen závidět.“ - iliteratura.cz

Účinkují: Lucie Pernetová
 
279 Kč
Rok vydání
2020
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169483412
Katalogové číslo
AK341
Celková délka
08:17:00
Interpret slova