Dorothy L. Sayersová: Vražda potřebuje reklamu
Rok nahrávky
2020
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169483610
Celková délka
13:02:00
Interpret slova

Dorothy L. Sayersová: Vražda potřebuje reklamu

Dorothy L. Sayersová: Vražda potřebuje reklamu

Nastoupil, aby zjistil, proč ze schodů sletěl pan Dean. Až to vypátrá, ukloní se a půjde si zase pinkat kriket.                     
V červnu 1933 ještě nebývalo na mediálním trhu obvyklé, aby pod schodištěm slovutné londýnské reklamní agentury dělala reklamu mrtvola. Ani firma pana Randalla nestojí o randál, takže na místo zavražděného textaře Deana záhy přijímá pana Deathe Bredona, který se uvede náručí štěpných sloganů. Leč pozor! Jen zasvěcenci vědí, jaký číman se tu dal ve skutečnosti zaměstnat – zato sám lord Petr Wimsey tuší, že pachatele zločinu je záhodno hledat přímo v budově. Pokud se vyrovná s hektickými nároky, jež na něj kladou klienti, uzávěrky a sazárna, může v agentuře slídit jako ostříž, oslnivě konverzovat a po práci ovívat krásky na večírcích zlaté mládeže. I kdyby mu hrozilo, že ho některá uloví, zůstane akční detektiv s modrou krví vždy a všude noblesním Britem a s přispěním švagra-policisty odhalí, jak rafinovaně se ve městě distribuoval kokain. A mezitím nás stvořitelka všímavého lorda Petra pobaví desítkami postřehů o reklamě, „reklamštině“ a jejích pěšácích, kteří tak rádi klamou masy i sebe.
 

 „Lord Petr Wimsey je takový předobraz Jamese Bonda. Neuvěřitelně mě baví svou hravostí a převleky!“ – Otakar Brousek ml.
 
„Už v osmnácti letech, kdy jsem knihu četl poprvé, se mi tato detektivka líbila. Díky své nadčasovosti snad dokonce víc, než ty od Agathy Christie. Fascinovalo mě to reklamní prostředí, ve kterém se příběh odehrává, autorčin nadhled i styl… A její Lord Petr Wimsey, takový předobraz Jamese Bonda, ten mě neuvěřitelně baví svou hravostí a převleky i dnes!“Otakar Brousek ml.
 
„Smekám před vámi, paní kolegyně. Vnesla jste do detektivky soudnost i šmrnc, elán i ostrovtip.“ - P. D. Jamesová
 
„Její romány zbožňuju. Srší invencí, duchaplností a jemnocitem.“ - Ruth Rendellová
 
„Případy lorda Petra jsou doslova a do písmene záhady k nakousnutí.“ - Chicago Tribune
 
„Zaměstnání u počestné reklamní agentury by bylo pro velkorysého zločince skvělou zástěnou. Ten druh nepoctivosti, na kterém je založena reklama, je na hony vzdálen od toho druhu nepoctivosti, který vede k obchodu s omamnými jedy.“ „Proč? Pokud mohu soudit, není reklama nic jiného než obchod s omamnými jedy.“ – ukázka z knihy
379 Kč
Rok nahrávky
2020
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169483610
Celková délka
13:02:00
Interpret slova