Mluvené slovo Joy Adamsonová: Příběh lvice Elsy
Rok vydání
2021
Vydavatel
Tympanum
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8595693406069
Celková délka
07:15:00
Interpret slova

Joy Adamsonová: Příběh lvice Elsy

Joy Adamsonová: Příběh lvice Elsy

Vyprávění o soužití člověka se zvířaty na farmě i v buši. Naprosto nezbytné pro každého milovníka zvířat a přírody!

 Nesmrtelné přátelství lvice a dospělé ženy je dodnes bestsellerem a dojímá i baví čtenáře po celém světě. Mnohým z nich dokonce naprosto změnilo život.

 Když se v roce 1956 budoucí slavná Elsa narodila, byla už Joy Adamsonová známou ochránkyní zvířat. Lvíče nešťastnou náhodou spolu se svými dvěma bratry přišlo o matku a manželé Adamsonovi je zachránili a vychovali. Lvy poslali do evropské zoologické zahrady a Elsa zůstala s nimi. Byť se u nich měla skvěle a dávali jí v rámci možností velkou svobodu a volnost, snažili se přesto v Else rozvinout její přirozené lovecké instinkty tak, aby později mohla žít nezávisle, protože byli přesvědčeni, že zvířata ze zajetí mají být vrácena do volné přírody. Když byly Else tři roky, začali ji proto postupně připravovat na návrat do divoké přírody a ona se skutečně naučila sama lovit a žila plnohodnotný život lvice.  V textu ji sledujeme od prvních nesmělých krůčků a veselých historek z jejího růstu, přes osamostatňování se, založení rodiny i uzavření se jejího života. Nicméně její potomci, respektive potomci potomků jejích potomků, běhají v Národním parku Serengeti v Tanzanii dodnes a i tím se Elsa stala nesmrtelnou.

Kniha vznikla v roce 1961 a o pět let později vznikl podle slavné předlohy populární film Volání divočiny režisérů Toma McGowana a Jamese Hilla, při kterém George Adamson byl přítomný jako technický poradce.

399 Kč
Rok vydání
2021
Vydavatel
Tympanum
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8595693406069
Celková délka
07:15:00
Interpret slova