Mluvené slovo Anastázius Kočkorád: Velký kouzelník

Anastázius Kočkorád: Velký kouzelník

Anastázius Kočkorád: Velký kouzelník

Fantastické vyprávění o mladém cukráři, který od mládí trpěl posměch pro své jméno Anastázius Kočkorád a který nad nepřáteli, kteří se posmívali jeho vývěsnímu štítu ve městě, vyzrál tím, že zvládl umění kouzelnické, donutil je pochutnat si na kočičí pečínce a zažil takto mnoho jiných veselých a dobrodružných příhod.

Autorem je pražský německy píšící spisovatel a malostranský rodák Rudolf Slawitschek (1880 -1945). Jeho nejúspěšnějším dílem je právě fantastický příběh Anastázius Kočkorád, velký kouzelník, poprvé vydaný německy jako Anastasius Katzenschlucker, der große Zauberer. Ein fröhliches Märchenbuch. Prag, Deutscher Kulturverband, 1928.
V titulní roli Anastázia Kočkoráda František Jílek a vypravěčem s poutavým hlasem Viktor Preiss.

V dalších rolích rovněž excelují Aleš Procházka jako vrchní kouzelník Habakuk Lví Pysk, Petr Čtvrtníček jako turecký kouzelník, Jarmila Švehlová jako stará kočka, Zdeněk Maryška jako loupeživý rytíř, David Jan Jílek jako budějovický starosta, havran a myší kníže, Michal Vejskal jako kominík, František Jílek mladší jako mladý kejklíř, Nikola Jílková jako malá Mařenka a Václav Marhoul mladší jako radní sluha.

Velkoryse pojatá dramatizace vhodná pro náročnější posluchače audioknih.
399 Kč

Jednotlivé části

Jak se stal Anastázius kouzelníkem 00:12:37
Kočičí válka 00:32:57
Němá ves 00:30:04
Dílo 00:19:21
O kominíkovi, který nechtěl být černý 00:24:28
Čarování o závod 00:22:48
Jak se stal zajíček symbolem Velikonoc 00:26:04

Více