Mluvené slovo Margaret Atwoodová: Alias Grace
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169482101
Katalogové číslo
AK210
Celková délka
17:23:00
Interpret slova

Margaret Atwoodová: Alias Grace

Margaret Atwoodová: Alias Grace

OZNAČENÍ VRAŽEDKYNĚ JE CEJCH. ZATOČILO S NÍ PRÁVO NEPRÁVEM?

Ve staré Kanadě se píše rok 1859 a původem irská služtička Grace Marksová sedí už šestnáctým rokem ve vězení za vraždu svého pána a jeho rozverné hospodyňky. Soud dospěl k přesvědčení, že Grace je oba ještě v dívčím věku zabila a až do zatčení se projevovala neobyčejně chladnokrevně. Protože jí obhájce ex offo poradil hrát nepříčetnou, unikla šibenici a vyvázla „pouze“ s doživotním trestem, byť možná žádný zločin nespáchala. Kdo je tu oběť? To hodlá na popud dobročinného spolku vypátrat zapálený příznivce rodícího se oboru psychiatrie dr. Simon Jordan, který začal za odsouzenou docházet, aby ji přiměl mluvit – pochopitelně za nejpřísnějších viktoriánských opatření. Zrcadlo nastavené dávnému kanadskému justičnímu dramatu nám zásluhou autorky světové extratřídy umožní zjistit leccos o odsouzené, o době, o sobě i o povaze lidské pravdy. Jsme přece vždy a všude „tím, co si pamatujeme, ale i tím, co zapomínáme“. 

Podle románu natočila společnost Netflix v roce 2017 oceňovaný televizní seriál se Sarah Gadonovou (Nebezpečná metoda, Cosmopolis, Rozhořčení) a Annou Paquinovou (Piano, X-Men, True Blood) v hlavních rolích.

„Vynikající. Autorčin pronikavý text je natolik důvěrný, jako by byl psaný na tělo.“ – Hilary Mantelová, Literary Review
429 Kč
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169482101
Katalogové číslo
AK210
Celková délka
17:23:00
Interpret slova