Ota Dub: Hodinář

Ota Dub: Hodinář

Ota Dub po osvobození pracoval nejprve jako primář interního oddělení liberecké nemocnice, od roku 1953 tamtéž jako krajský internista; v letech 1955-1978 působil ve stejné funkci v Ústí nad Labem. Významněji se prosadil teprve v sedmdesátých letech, kdy publikoval řadu románů a povídek, v nichž bylo lékařské prostředí ústředním tématem - ať již šlo o práci lékaře v "terénu" při osídlování pohraničí nebo ve výzkumných ústavech a klinikách, v nichž se profesionální etika jedince dostává do konfliktu s kariérismem a korupcí.

Příběh mladého lékaře a zvláštního pacienta z cyklu Příběhy z lékařské brašny zdramatizovala a pro rozhlas upravila: Šárka Kosková.
Osoby a obsazení: Rezek (Jan Šťastný), Sakař (Stanislav Zindulka), docentka (Jaroslava Adamová), sestry (Jitka Smutná a Magdalena Reifová), vrchní sestra (Eliška Kasanová), hostinský (Jiří Bruder), Harpruder (Bořivoj Navrátil), správce (Steva Maršálek), Klimt (Stanislav Fišer). Dále účinkují Josef Kubíček, Jana Mikolášková, Jan Szymik, Karel Urbánek, Simona Vrbická, Martina Hudečková, Bohumila Dolejšová, Pavel Pípal, Petr Šplíchal, Viktor Dvořák, Jana Stryková, Hana Kliková, Dana Verzichová, Bedřich Švácha a Tomáš Kazmar.
119 Kč