Mluvené slovo Ondřej Hübl: Opona
Rok vydání
2022
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169484822
Katalogové číslo
AK482
Celková délka
12:02:00
Interpret slova

Ondřej Hübl: Opona

Ondřej Hübl: Opona

Je možné se podívat za železnou oponu a prožít dovolenou uprostřed stalinských padesátých let?

Hrdina Hüblova dystopického thrilleru, miliardář podnikající v IT, si takový rodinný zájezd koupí, aby svoji levičáckou dceru zbavil radikálních názorů a zároveň urovnal manželskou krizi. Zpočátku se zdá, že jim specializovaná cestovní agentura připravila dokonalou iluzi nejdrsnější totality: ocitají se v městečku kdesi na východě, kde najatí herci předstírají skutečné budování komunismu s politickými procesy, kolektivizací, tvrdou dřinou v dolech a udavačstvím. Brzy se však ukazuje, že všechno je režírováno trochu jinak. Hra na diktaturu se vyostří a hrdinova role má náhle dramatický part. Anebo to celé není inscenace a herci žijí skutečné životy svých původních postav?

Napínavé vyprávění plné záhad, absurdity, sarkastického humoru a nečekaných zvratů nastoluje aktuální otázky: Do jaké míry žijeme svobodné životy? Co všechno jsme ochotni pro domnělou svobodu obětovat? A neřítíme se dobrovolně vstříc nové formě totality, která nám nabídne jen pochybné pohodlí?

Opona je strhující román s dokonale zpřevodovaným příběhem, na jehož konci se z autorovy bravurní jízdy točí hlava.Bogdan Trojak
 
379 Kč
Rok vydání
2022
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169484822
Katalogové číslo
AK482
Celková délka
12:02:00
Interpret slova