Mluvené slovo Zdeňka Psůtková: Elixír života

Zdeňka Psůtková: Elixír života

Zdeňka Psůtková: Elixír života

Hra o lékaři a vědci, který se zasloužil o objev inzulínu. Jaké okolnosti předcházely tomuto úspěchu? Poslechněte si hru Zdeňky Psůtkové Elixír života s Ladislavem Frejem v hlavní roli.
Roku 1921 se Fredericku Bantingovi, kanadskému lékaři a vědci v oboru medicíny, a jeho asistentu, studentu medicíny Charlesi Bestovi, podařilo izolovat inzulín a učinit tak historický zlom v léčbě cukrovky. Nobelovu cenu za tento objev však získal Banting společně s profesorem torontské univerzity Johnem Jamesem Richardem Macleodem. Co všechno tomu předcházelo? S jakými problémy se věda potýká?

Osoby a obsazení: Doktor Banting (Ladislav Frej), Doktor Best (Svatopluk Skopal), profesor Macleod (Jiří Holý), Doktor Mecpherson (Jiří Klem), Doktor Campbell (Pavel Soukup), Doktor Fletcher (Milan Mach), otec Banting (Ilja Prachař), Harris (Miloš Hlavica), Humes (Jiří Mikota), sestra Cursonová (Ludmila Roubíková), paní Thompsonová (Růžena Merunková), Felicie, ošetřovatelka (Helena Friedrichová), Mary, ošetřovatelka (Iveta Dušková) a další.
Režie: Jiří Horčička
159 Kč