Mluvené slovo Peter May: Zimní hrob
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169486598
Katalogové číslo
AK659
Celková délka
09:03:00
Autor literární
Interpret slova

Peter May: Zimní hrob

Peter May: Zimní hrob

Jaké mrazivé tajemství se vrah snažil uložit jednou provždy k ledu?
V roce 2051 čelí naše planeta hrůzostrašným následkům klimatické katastrofy. Nejhůř postižené pobřežní státy zalilo moře, z rovníkové Afriky a Asie prchají před nesnesitelným vedrem do mírného pásu dvě miliardy lidí, zatímco většinu povrchu Skotska postihla vlivem zániku Golfského proudu nová doba ledová. Když meteoroložka Addie objeví při pravidelné pochůzce zmrzlé tělo, z něhož se vyklube pohřešovaný investigativní novinář George Younger, dostane případ na starost její otec, s nímž už dobrých deset let – od smrti matky, která si vzala život – nepromluvila. Detektiv-inspektor Cameron Brodie nasedne do vodního taxi, cestou ze zaplaveného Glasgow přibere soudní lékařku Sítu Royovou a spolu míří do liduprázdného hotelu na Skotské vysočině, aby ohledali reportérovu mrtvolu. Když je však silná bouře připraví o spojení i o možnost úniku, je vyšetřovatel s čerstvě diagnostikovanou rakovinou nucen čelit nejen přízrakům z vlastní minulosti, ale i vrahovi odhodlanému nadobro pohřbít děsivé tajemství.
Napínavý thriller zasazený do autorova rodného Skotska ozvláštňuje environmentální tematika, která se odráží v prorockých obrazech možné budoucnosti.
„Korupce, švábi a tělo pohřbené v ledu: tento eko-noir vás donutí přemýšlet." – The Times
„Peter May v knize věrohodně nastínil mrazivou blízkou budoucnost, v níž se lidé jako my potýkají s ničivými důsledky klimatické krize. A současně předložil poutavou detektivku opírající se o záhadu zamčeného pokoje a nabil ji horskými dobrodružstvími, nebezpečné útěky nevyjímaje.“The Guardian
„Vynikající thriller prošpikovaný varovnými odkazy na hrůzu, která už číhá za dveřmi." – The Scotsman
„Drama, smrt i automobilové honičky v klimatické dystopii.“ The Times Literary Supplement
 
379 Kč
Vydavatel
OneHotBook
Distributor
Radioservis a.s.
EAN
8594169486598
Katalogové číslo
AK659
Celková délka
09:03:00
Autor literární
Interpret slova