Mluvené slovo Útěky někam jinam

Útěky někam jinam

Útěky někam jinam

Helena kdysi utekla na samotu do lesů a dnes se vrací do města, kam tvrdila, že už nikdy nevkročí, a i Petra odešla na venkov za novým životem. Co bude muset dokázat Pavla, aby ji sousedé ve vesnici konečně přijali? Sen o útulné obci, kde lidé žijí v souladu s krajinou a zvířaty, někdy přináší bolestný náraz do reality. I dům na samotě může být pro jednoho romantické útočiště, pro druhého tíživou vzpomínkou a břemenem. A před jakou ostudou utíká umělec Pecháček ze vsi zpátky do města?

INTERPRETI:

Betka Stanková vystudovala německé gymnázium a Ekonomickou univerzitu. Po studiích byla v angažmá v bratislavském Radošínském naivním divadle a později hrála v Divadle Na Jezerce, v Divadle Kalich, v Divadle Broadway a dalších. Zahrála si v muzikálech Pomáda v režii Jána Ďurovčíka, kde hraje v rolích Frenchy, Patty a Cha-Chy, Starci na chmelu, Jack rozparovač. Do paměti filmových diváků se zapsala v roce 2001 postavou Bugyna v muzikálu Rebelové. Dále ztvárnila filmové role ve snímcích Zlodějka, Brouk v hlavě a pohádkovou roli v Peklu s princeznou. V neposlední řadě hraje také v seriálech Přešlapy, Vyprávěj, Ohnivý kuře, Nový život a dalších.

Libor Hruška po konzervatoři působil ve Státním divadle Ostrava a následně v několika pražských divadlech, například Divadle pod Palmovkou či v Karlínském divadle a v současné době převážně v Divadle Na Jezerce. Před kamerou ztvárnil řadu menších rolí. Proslul zejména jako bravurní a vyhledávaný dabér a svůj hlas propůjčil několika tisícům postav. V dabingu se uplatňuje také jako režisér. Roku 2006 získal Cenu Františka Filipovského.

Jiří Ployhar vystupuje ve Studiu DVA, a to např. v představeních Smolíkovi, Beckham, Revizor a Brouk v hlavě. V minulosti hrál v Městských divadlech pražských, A studiu Rubín, Divadle NaFidlovačce, Divadle Broadway a Divadle U Hasičů. Zahrál si ve filmech Lidice, Lída Baarová, Vyšehrad: Fylm, Krvavý Johann, Cirkus Maximum a seriálech Život na zámku, Redakce, Horákovi, Ordinace v růžové zahradě, Proč bychom se netopili, Vyprávěj, Ohnivý kuře, Slunečná, Vyšehrad a mnoha dalších.

Martina Hudečková se narodila v Praze. Vystudovala konzervatoř a věnuje se především divadlu, nejčastěji žánru konverzační komedie. Celých třináct let byla členkou Divadla Jiřího Wolkera, později působila například v pražské Redutě. V současné době spolupracuje s divadlem Palace. Vedle divadla je její hlavní doménou dabing, v němž se vypracovala na jednu nejobsazovanějších hereček. Několik let dabovala postavu Kelly Taylorové v seriálu Beverly Hills 90210, svůj podmanivý hlas propůjčila rovněž René Zellwegerové (Deník Bridget Jonesové), Helen Huntové (Vějíř lady Windermerové) či Jennifer Greyové (Hříšný tanec). V současnosti se věnuje též načítání audioknih.

Jitka Ježková vystudovala Pražskou konzervatoř a katedru teorie kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Na televizní obrazovce se objevila poprvé v roce 1994 v seriálu Prima sezóna, o rok později pak v seriálu TV Nova Nováci. Od té doby pravidelně účinkuje v televizních inscenacích, seriálech a filmech. Hostovala v Činoherním klubu, v Divadle Palace a v Divadle v Řeznické. Už od 14 let se úspěšně věnuje dabingu. V roce 2004 dostala Cenu Františka Filipovského za ženský herecký výkon v dabingu za film Teorie létání. Mimo to ale Jitka Ježková namluvila desítky dalších postav v nejrůznějších filmech a seriálech.

Audiokniha: Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Petra Dvořáková, Jaroslav Rudiš, Viktorie Hanišová, Kateřina Rudčenková, Dora Čechova, Josef Moník, Lidmila Kábrtová, Zdeněk Grmolec, Sára Zeithammerová: Útěky někam jinam | Čte Betka Stanková, Libor Hruška, Jiří Ployhar, Martina Hudečková a Jitka Ježková | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering Vladimír Srb | Hudba Petr Hanzlík | Natočeno ve studiu Mixing.Today | Grafiku podle knižní předlohy adaptoval Michal Holík | Produkce Petra Kinclová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v červnu 2024.

Nahrávka vznikla podle knihy: ÚTĚKY NĚKAM JINAM © Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Petra Dvořáková, Jaroslav Rudiš, Viktorie Hanišová, Kateřina Rudčenková, Dora Čechova, Josef Moník, Lidmila Kábrtová, Zdeněk Grmolec, Sára Zeithammerová, 2024 | Illustrations © Adéla Ťopková, 2024 | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. - v edici Listen v roce 2024.
279 Kč

Jednotlivé části

Škvíra - Alena Mornštajnová 00:17:29
Čára za minulostí - Kateřina Tučková 00:21:16
Bety - petra Dvořáková 00:30:30
Ironi a sabati - Jaroslav Rudiš 00:23:58
Návrat - Viktorie Hanišová 00:24:23
Dívka pod červenou horou - Kateřina Rudčenková 00:22:09
Chuť medu - Dara Čechova 00:33:53
Mimo svatební lože - Josef Moník 00:21:15
Smetí - Lidmila Kábrtová 00:25:30
Helena - Zdeněk Grmolec 00:16:24
Matka roku - Sára Zeithammerová 00:22:16

Více